MojAndroid

V úvode tohto roka sa výrobca smartfónov OnePlus zaviazal, že v najbližšej veľkej aktualizácii OxygenOS bude pridaný Always On Display. K týmto dohadom výrazne prispel aj Pete Lau, ktorý na svojom Twitteri jednoznačne naznačil, že je Always On Display na ceste.

Kedy prinesie OnePlus AOD oficiálne?

Aj keď v tweete nieje úplne jasné, že funkcia príde s novým updatom, je ťažké si to nemyslieť, keďže tomu všetko nasvedčuje. AOD je v súčasnosti jednou z najžiadanejších funkcií komunity. V marci 2020 spoločnosť OnePlus oficiálne pridala túto funkciu do svojho softvérového plánu hneď po tom, čo mala za sebou počiatočné testy spotreby energie.

„Pracujeme na jemnom doladení AOD, aby sme sa uistili, že je dokonale optimalizovaný,“ uviedol pracovník tímu OxygenOS, Garry C.

Zo začiatku bolo takmer nemožné predstaviť túto funkciu oficiálne, z dôvodu problémov so spotrebou energie. Podľa informácií na portáli xda-developers.com, spotreboval Always On Display až  350 – 500 mAh z batérie, čo znamená približne o dve hodiny zmenšenú výdrž.

oneplus

Aj napriek tomu OnePlus uviedol, že si komunita túto funkciu zaslúži. Z dôvodu, že AOD ponúkajú zariadenia iných výrobcov už dlhšiu dobu, chystá OnePlus priniesť ešte celý rad nových funkcií.

Ako už bolo spomenuté, presný dátum ešte známy nieje. Existujú ale domnienky, že by aktualizácia mohla prísť už v septembri tohto roku, keďže minuloročný update prišiel v septembri tiež. To znamená, že by sme sa funkcie Always On Display dočkali už za niekoľko týždňov.

Náš tip
Majitelia OnePlus Nord hlásia problémy s displejom

2.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+