MojAndroid

Funkcia Always On displeja, ktorú ako prvý ukázal Samsung, je dnes už veľmi populárna. Dosť veľa výrobcov jeho rôzne podoby použili vo svojich modeloch. Nechýba medzi nimi ani čínske Xiaomi. To nezabúda ani na staršie modely. Preto teraz funkciu Always On displej dostanú všetky modely s OLED displejom.

Aj modely ako Mi 8 alebo Mi Note 2

Xiaomi sa sústredí na to, aby zákazníkom prinieslo čo najviac za čo najnižšiu cenu. Veľakrát siahne po IPS displeji pre nový model, lebo je lacnejší ako OLED. Takto ho nájdeme vo väčšine smartfónov čínskeho giganta. Niekedy však chcú pridať modelu na prémiovom dojme, a vtedy použijú OLED zobrazovač.

xiaomi always on
Always On displej dostanú aj také staré modely ako Mi Note 2

OLED-om v portfóliu Xiaomi disponuje len minimum modelov. Spomenúť napríklad môžeme minuloročný model Mi 8. Ešte pred ním ho ale dostal Mi Note 2. A práve tieto dva modely spolu so všetkými ostatnými OLED Xiaomi dostanú čoskoro aktualizáciu s Always On displejom.

Pribudne možnosť dvoch časov

Ďalšia novinka poteší hlavne tých, ktorí často cestujú na rovnaké miesto napr. za prácou. Pre tých Xiaomi pripravuje možnosť, že na Always On displeji sa budú zobrazovať dva časy. Niečo podobné už ponúka automaticky Samsung, pokiaľ sa dostanete na územie mimo Slovenska.

Funkciu dvoch časov ponúka zatiaľ len Samsung
Funkciu dvoch časov ponúka zatiaľ len Samsung

Obe novinky prinesie Xiaomi do svojich smartfónov už čoskoro formou aktualizácie. Always On displej je však už teraz dostupné pre vývojárov, ktorí vlastnia spomínané modely. Tešíte sa na ne? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Nový patent Xiaomi skryje selfie kameru do displeja
Náš tip
Xiaomi Redmi 6 Pro a Redmi Note 5 Pro dostávajú stabilný Android 9.0 Pie
6.6.2019
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+