MojAndroid

V marci začal spoločnosť Xiaomi v Indii s testovaním betaverzie systému Android 9.0 Pie pre smartfóny Xiaomi Redmi 6 Pro a Redmi Note 5 Pro. Podľa všetkého už boli vychytané všetky muchy, pretože tento týždeň spustil čínsky výrobca aktualizáciu na stabilnú verziu Android 9.0 Pie pre tieto modely.

V prípade Xiaomi Redmi 6 Pro nesie aktualizácia softvéru označenie MIUI 10.3.2.0.PDMMIXM a má veľkosť 1,6 GB. Je zatiaľ dostupná formou OTA v Indii a neskôr by sa mala objaviť aj na ďalších trhoch. Jej súčasťou je aj májová bezpečnostná záplata systému Android. Z nových funkcii v rámci MIUI stojí za pozornosť podpora odomykania jednotlivých aplikácií pomocou tváre alebo možnosť ostať na zamknutej obrazovke aj po odomknutí tvárou. V prípade Xiaomi Redmi Note 5 Pro nesie aktualizácia označenie MIUI 10.3.1.0.PEIMIXM a má rovnakú veľkosť 1,6 GB. Tiež tu nájdeme májovú bezpečnostnú záplatu systému Android, ale vo výpise zmien niesu hlásené žiadne nové funkcie v rámci MIUI. Xiaomi ešte sľubuje vydať v priebehu júna aktualizáciu na Android 9.0 Pie aj pre model Redmi Y2.

Náš tip
Xiaomi Mi 8 dostáva aktualizáciu s aprílovou bezpečnostnou záplatou
1.6.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+