MojAndroid

Majitelia smartfónov OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro sa v poslednej dobe sťažovali na problémy ohľadom vypĺňania miesta v telefóne z neznámych dôvodov. Na oficiálnej stránke OnePlus a na fóre Reddit už používatelia debatujú o tom, ako tento problém odstrániť.

Ako tento problém ovplyvní používanie smartfónu OnePlus 9?

Smartfón OnePlus 9 Pro má v najvyššej verzii 256 GB úložného priestoru. Problém, ktorý sa vyskytol v poslednej dobe, dokázal na zariadeniach vyplniť až 100 GB priestoru neznámymi dátami. Používateľ v zdroji uviedol, že chybou môže byť aplikácia na ukladanie fotografií a videozáznamov Media Storage.

OnePlus 9 Pro
Foto: Redakcia

Je zmienené aj duplikovanie fotografií a videí. To sa údajne deje v tejto aplikácií. Pri pokuse o vymazanie dát celej aplikácie v nastaveniach sa možnosť “clear storage” nedá stlačiť. Používateľ na fóre OnePlus zverejnil aj snímky obrazovky, ukazujúce množstvo zabratej pamäte a problémy s vymazávaním dát.

OnePlus 9 Pro mass storage
Foto: Reddit u/Silver28Soul

V internetových konverzáciách nájdete možnosť, ktorá pomôže len v niektorých prípadoch. Pri vstupe do galérie sa nachádza ikonka “nedávno odstránené” a vymazaním obsahu tejto schránky by mohol tento problém byť vyriešený. Ak by sa nič nezmenilo, skúste reštartovať zariadenie. Pokiaľ zmena nenastane, bohužiaľ, budete musieť počkať na aktualizáciu, ktorá opraví tieto nezvyčajné komplikácie.

OnePlus 9 pro ulozisko
Foto: Artem Russakovskii/Twitter
Náš tip
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro budú predstavené ešte pred novými iPhonmi
30.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+