MojAndroid

Po uvedení série Samsung Galaxy S24 na trh, ktorá priniesla najnovšiu verziu používateľského prostredia One UI 6.1 s rozšírenými funkciami s podporou umelej inteligencie to vyzeralo, že AI novinky ostanú dlhší čas exkluzívne dostupné iba pre nový rad smartfónov.

Prečítajte si:

Pôvodne sa hovorilo o období pol roka, no nakoniec to boli len necelé tri mesiace. Koncom marca boli nové funkcie sprístupnené pre vybrané staršie zariadenia, konkrétne Samsung Galaxy S23, S23+, S23 Ultra, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 a tablety Galaxy Tab S9, S9+ a S9 Ultra. Keď sme sa slovenského zastúpenia značky Samsung pýtali na ešte staršie telefóny, napríklad skladačky Galaxy Z Flip4 a Fold4, odpoveď bola neistá.

Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zoznam modelov s One UI 6.1 a funkciami Galaxy AI sa rozšíri

Dnes už môžeme povedať, že tešiť sa môžu nielen majitelia spomínaných smartfónov s ohybným displejom Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4, ale aj série Galaxy S22 a prémiových tabletov Galaxy Tab S8. Správu priniesol web sammobile.com.

Mohlo by vás zaujímať:

Veľká aktualizácia s One UI 6.1 a množstvom AI funkcií by mala prísť v priebehu mája 2024. Niektoré novinky sa ale na spomínané zariadenia nedostanú. Ide o Okamžité spomalenie, Živé tapety počasia na zamknutej obrazovke a Super HDR.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Zvyšné funkcie by mali byť dostupné

  • Circle to Search with Google – pokročilé vyhľadávanie na Googli s presnými výsledkami. Pritom stačí čokoľvek na displeji zakrúžkovať, prípadne kliknúť na obrázok.
  • Asistent pre písanie – nástroj umožňujúci vyladiť štylistiku písaných správ tak, aby zodpovedala účelu a kontextu, či už ide o zdvorilý odkaz kolegovi z práce alebo krátky, ale úderný status na sociálnych médiách.
  • Tlmočník – preklad konverzácie v reálnom čase v prehľadnom rozdelenom okne – obaja účastníci hovoru si môžu stáť či sedieť tvárou v tvár a čítať si na displeji, čo ten druhý hovorí.
  • Simultánny preklad – obojsmerný hlasový aj textový prekladač telefónnych hovorov v reálnom čase. Výrazne uľahčuje napríklad rezervácie najrôznejších služieb na cestách alebo hovory s ľuďmi, ktorých rodný jazyk používateľ neovláda.
  • Asistent pre poznámky – tento nástroj vytvára automatické zhrnutia textu do vopred pripravených šablón, prípadne titulnej stránky najrôznejších projektov. Tým zvyšuje každodennú produktivitu.
  • Asistent pre prepisy – pomocou umelej inteligencie a technológie Speech-to-Text prepisuje, zhŕňa a prípadne aj prekladá hlasové záznamy.
  • Webový asistent – vďaka tejto funkcii si používatelia môžu udržovať prehľad, čo sa aktuálne deje okolo nich aj vo svete, pretože umelá inteligencia prehľadne zhŕňa hlavné správy či obsah vybraných webových stránok.
  • Generatívne úpravy – ešte väčšia tvorivá sloboda pri úprave fotografií. Funkcia umožňuje meniť veľkosť či polohu objektov v kompozícii, prípadne ich úplne odstrániť.
  • Návrh úprav – osobný inteligentný poradca pri úprave fotografií, posudzuje každú snímku zvlášť a navrhuje úpravy na mieru.
Náš tip
Ktorý smartfón má najjasnejší displej na svete? Výsledok vás prekvapí

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+