MojAndroid

Samsung priniesol v tohtoročnej sérii Galaxy S24 a neskôr aj do vybraných starších zariadení, podporu pokročilej umelej inteligencie priamo integrovanej do systému. Pomenoval ju Galaxy AI a ponúka niekoľko veľmi užitočných funkcií, ktoré oceníte nielen v pracovnom, ale aj bežnom živote. Postupne vám ich predstavíme v samostatných článkoch.

Prečítajte si:

Jednou z nich je aj tlmočenie telefonického hovoru v reálnom čase – Live Translate (Simultánny preklad). Teda počas vášho telefonovania.

Galaxy AI Preklad hovoru
Galaxy AI Preklad hovoru

Možno sa chystáte na dovolenku v zahraničí a chceli by ste si telefonicky dohodnúť nejaké maličkosti počas ubytovania. Nepoznáte však domáci jazyk, a tak by hovor mohol byť plný nedorozumení a frustrácie. Zatiaľ je podporovaných 13 jazykov, slovenčina medzi nimi chýba, no pokiaľ ovládate aspoň jeden z nich, budete si novinku pochvaľovať. Samsung sľubuje dopĺňanie ďalších jazykov postupne v budúcich aktualizáciách.

Nemusíte do mobilu nič inštalovať, všetko prebieha na pozadí. Stačí si funkciu zapnúť v nastaveniach aplikácie Telefón, stiahnuť jazykové balíky a zvoliť dvojicu jazykov, ktorú budete pri hovore používať. Ak napríklad ovládate angličtinu a potrebujete preložiť hovor vo francúzštine, stiahnite si jazykový balík a nastavte ako predvolený.

Galaxy AI Preklad hovoru
Galaxy AI Preklad hovoru

Druhá strana bude pred prekladom upozornená, že ide o tlmočený hovor, ktorý nebude síce taký dynamický ako bežný hovor, ale kvôli prekladaniu mierne dlhší. Funguje to veľmi dobre. Počas hovoru ťuknete na tlačidlo Asistent pre hovory, vyberiete Preklad naživo a konkrétny jazyk. Všetko prebieha vo vašom telefóne, žiadne dáta neunikajú na internet.

V nastaveniach máte na výber položku Stíšiť svoj hlas alebo aj hlas druhej osoby, vtedy budete počuť iba preklad toho, čo hovorí osoba na druhej strane a môžete sa lepšie sústrediť na text. Dokonca si viete pri konkrétnom uloženom kontakte vopred zvoliť preferovaný jazyk prekladu.

Samsung Galaxy AI
Samsung Galaxy AI

Zobrazovaný prepis sa v telefóne neuloží, preto ak sa k hovoru potrebujete vrátiť, odporúčam použiť počas hovoru hlasitý odposluch cez reproduktor a robiť si počas hovoru snímky obrazovky. Preklad nie je úplne dokonalý a ak druhá strana alebo vy hovoríte veľmi rýchlo, či zle artikulujete, ani výsledok prekladu nebude presný, niekedy je úplne mimo. Galaxy AI sa ale stále učí, a tak sa dá očakávať, že sa používaním bude zlepšovať.

Google Živý prepis
Google Živý prepis

Google ponúka Preklad prevodu reči na text pomocou živého prepisu, ktorý môžete používať v médiách, ako sú videá, podcasty, telefonické hovory, videohovory a zvukové správy. No funguje iba vo vybraných smartfónoch a má v ponuke len sedem jazykov.

Náš tip
Ako na Messengeri označiť už raz prečítanú správu ako neprečítanú

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+