MojAndroid

Nech už je dôvod akýkoľvek, raz prečítanú správu si na Messengeri viete opäť označiť, ako keby ste ju nikdy nečítali. Možno si len chcete prečítanú správu odložiť, označiť ako neprečítanú na neskoršie pripomenutie, aby ste sa k nej vrátili. Lebo tučné písmo s bodkou pri mene udrie do očí. Alebo možno nechcete, aby odosielateľ nevidel, že ste jeho príspevok do konverzácie už videli.

Mohlo by vás zaujímať:

Dá sa to a nie je to nič zložité. Otvoríte si aplikáciu Messenger na úvodnej strane, na vybranej konverzácii podržíte prst a vyskočí vám rozšírená ponuka možností, ako ďalej s četom pracovať. Medzi ponukou nájdete aj “Označiť ako neprečítané”. Ťuknete na riadok a konverzácia opäť vyzerá, ako keby ste si ju ani neotvorili. Rýchle a jednoduché.

Messenger
Messenger

V notifikačnej lište sa síce správa nebudezobrazovať a ani na spárované smart hodinky nepríde znova upozornenie o neprečítanej správe, no po otvorení Messengera či u vás alebo u druhej strany, bude konverzácia označená ako neprečítaná. Vyskúšané. Ani druhá strana tak nebude vedieť, že ste danú správu už videli.

Aj WhatsApp ponúka rovnakú možnosť ako Messenger. Pokiaľ si chcete správu odložiť na neskôr, zelená bodka, ktorá sa po označení pri konkrétnom čete objaví, vám neunikne pozornosti. Stačí podržať na vybranej správe prst, tým ju označíte a ťuknete na tri bodky v pravom hornom rohu displeja. Tu vyberiete položku “Označiť ako neprečíatné” a hotovo. Pri konverzácii sa zobrazí zelená bodka.

Nedávno sme vám priniesli návod, ako vo WhatsAppe a Messengeri vypnúť potvrdenie o prečítaní správ a skryť svoju poslednú aktivitu. Článok nájdete tu. Ak si s niečím neviete rady, napíšte nám. Možno o vašom probléme napíšeme článok, ktorý pomôže aj ostatným čitateľom.

Náš tip
Slovenským Facebookom sa šíri cynický podvod. Komentovanie a zdieľanie vás môže vyjsť draho

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+