MojAndroid

Komunikačné platformy WhatsAppMessenger sú celosvetovo veľmi rozšírené. Umožňujú pohodlné posielanie správ, multimediálnych súborov (WhatsApp vo vyššej kvalite než Messenger) aj hlasové hovory. Funkcie sa neustále vylepšujú a pribúdajú nové.

V posledných rokoch sa kladie dôraz na súkromie používateľov a WhatsApp i Messenger  im vychádzajú v ústrety vo viacerých smeroch. Jednou z možností, ako si chrániť svoje súkromie, je zakázať aplikáciám zverejnenie aktuálneho stavu, teda či ste práve online alebo kedy ste boli naposledy pripojení.

Ak nechcete druhej strane ukázať (z akéhokoľvek dôvodu), že ste si doručenú správu prečítali, aj to sa dá. Pokiaľ ste o týchto možnostiach nevedeli, poradíme, ako na to. Vo WhatsAppe si všetko viete nastaviť v sekcii Súkromie, kam sa dostanete po kliknutí na tri bodky v pravom rohu obrazovky.

Nastavenie súkromia vo WhatsAppe
Nastavenie súkromia vo WhatsAppe

Tu spravujete základné nastavenia citlivých informácií a osobné údaje. Vyberte položku Naposledy online(zobrazuje čas vašej poslednej aktivity na WhatsApp) a Práve online (aktuálny stav, či ste pripojení). V Poslednej aktivite máte viac možností na výber:

  • Všetci
  • Moje kontakty
  • Moje kontakty okrem…
  • Nikto

Pri položke, kto môže vidieť, či ste online, máte voľbu iba medzi Všetci a Rovnako ako pri naposledy online.

Mohlo by vás zaujímať:

V sekcii Súkromie nájdete aj nastavenie Potvrdenie o prečítaní. To sú tie dve “kvačky” pri správe. Prvá ukazuje doručenie, druhá modrou farbou prečítanie. Ak túto možnosť vypnete, nikto neuvidí, že ste si jeho správu prečítali. “Kvačky” pri správe ostanú sivé. Nie je tu rozšírený výber ako pri online aktivite. Škoda. Vypnutím tejto funkcie ale ani vy neuvidíte, či si druhá strana prečítala vašu správu. Výnimkou sú skupinové správy, tých sa obmedzenie potvrdenia o prečítaní netýkajú.

V časti Súkromie nájdete aj iné možnosti, ako je Predvolený časovač miznúcich správ, Blokovanie kontaktov, nastavíte si, kto môže vidieť vašu profilovú fotku či Odomykanie aplikácie odtlačkom prsta.

Nastavenie Messengera
Nastavenie Messengera

WhatsApp patrí rovnako ako Facebook, Instagram a Messenger do portfólia spoločnosti Meta. Aj v Messengeri si viete upraviť zobrazenie súkromia podľa svojich preferencií.

Potvrdenie o prečítaní hľadajte v Messengeri v sekcii Súkromie a bezpečnosť, Aktívny stav a jeho zobrazovanie nájdete v hlavnej ponuke nastavení profilu. Svoje otázky a postrehy pokojne napíšte do diskusie pod článkom.

Náš tip
Meta dáva na výber. Messenger sa dá používať bez Facebooku

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+