MojAndroid

Samsung priniesol spolu s tohtoročnou sériou Galaxy S24 podporu pokročilej umelej inteligencie priamo integrovanej do systému. Pomenoval ju Galaxy AI a neskôr ju aktualizáciou sprístupnil aj do vybraných starších zariadení.

Prečítajte si:

Samsung Galaxy AI
Samsung Galaxy AI

Galaxy AI ponúka niekoľko veľmi užitočných funkcií, ktoré oceníte nielen v pracovnom, ale aj bežnom živote. Postupne vám ich predstavíme v samostatných článkoch. Už sme vám ukázali, ako prebieha okamžitý preklad hovoru v cudzom jazyku a tento text je venovaný písaniu správ. Nemusíte mať zo slovenčiny jednotku a pritom svoju správu môžete odoslať s pocitom, že je napísaná profesionálne. Ako na to?

S Asistentom písania píšete ako profesionál

Dôležité je, aby ste na písanie textu používali klávesnicu Samsung. Tá má v sebe integrovaného Asistenta pre písanie a nájdete ho pod ikonou “hviezdičky, ktorá znázorňuje logo Galaxy AI. Po napísaní textu kliknite na ikonu a dostanete na výber Štýl písania a Pravopis a gramatika. Využiť môžete obidve, alebo len jednu z nich.

Galaxy AI Asistent pre písanie
Galaxy AI Asistent pre písanie

Podporovaná je aj slovenčina

Pravopis a gramatika je jasná, AI od Samsungu vám skontroluje celý text a podčiarkne slová, ktoré obsahujú gramatickú chybu. Jedným ťuknutím vložíte gramaticky správny text do tela správy. Ak chcete získať návrhy na lepšiu štylistiku, použite sekciu Štýl písania. Asistent vám vygeneruje niekoľko rôznych textov, od strohých cez familiárne s emotikonmi až po profesionálne znejúci text vhodný na oficiálne účely.

Galaxy AI Asistent pre písanie
Galaxy AI Asistent pre písanie

Narozdiel od tlmočníka počas hovoru, asistent pre písanie nemá problémy so slovenčinou. Bezchybné správy tak môžete posielať zo všetkých aplikácií, kde máte nastavenú klávesnicu Samsung. Teda nielen v SMS, ale aj Messengeri, WhatsAppe či e-mailovom klientovi.

Ak si stiahnete jazykový balík, môžete si nechať text dokonca preložiť. Tu ale slovenčina podporovaná nie je. Môžete prekladať medzi sebou zatiaľ 13 rôznych jazykov.

Náš tip
Galaxy AI prináša okamžitý preklad hovoru v cudzom jazyku. Ako na to?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+