MojAndroid

Používatelia smart hodiniek od spoločnosti Samsung sa môžu tešiť na novú aktualizáciu. Ide o operačný systém Wear OS 4, ktorý príde na trh spolu s nadstavbou One UI 5. Portál SamMobile prináša informácie o tom, čo všetko nám tento update prinesie. Samsung sa neustále snaží vylepšovať funkcie, ktoré prispievajú k lepšiemu používateľskému zážitku. V novej aktualizácii sa spoločnosť sústredí práve na tri funkcie, a to bezpečnosť, fitness a spánok.

One UI 5: Tieto funkcie prinesie aktualizácia

Práve nadstavba One UI 5 by mala vylepšiť funkciu, ktorá zaznamenáva váš spánok, a tým poskytnúť presnejšie štatistiky. V praxi teda hodinky zobrazia skóre spánku a tiež aj podrobnosti o predchádzajúcej noci. Zaujímavosťou sú napríklad štatistiky o chrápaní alebo tep počas spánku. Tieto štatistiky po novom nájdete priamo na displeji hodiniek aj bez toho, aby ste museli použiť váš smartfón.

Druhou funkciou, na ktorú sa Samsung v novej aktualizácii zameriava je fitnes. Novinkou bude práve presnejšia štatistika ohľadom behu, kedy vám hodinky zobrazia fázu, v ktorej ste sa počas behu nachádzali. To všetko sa vyhodnotí na základe tepu, ktorý vaše zariadenie sleduje počas tréningu. Taktiež si pomocou One UI 5 budete môcť vytvoriť svoj personalizovaný tréningový plán a cieľ. Všetko bude založené na štatistikách, ktoré hodinky počas tréningu odmerajú, a teda zistia maximálny výkon, ktorý ste schopný počas behu podať.

One UI 5 beh | Zdroj: SamMobile.com
One UI 5 beh | Zdroj: SamMobile.com

Ako je známe, Samsung sa sústreďuje na bezpečnosť svojich používateľov. Preto ani v novej aktualizácii zlepšenie bezpečnosti nemôže chýbať. Novinkou bude práve vylepšenie funkcie SOS. Po vytočení tiesňovej linky vás hodinky automaticky prepoja na jeden z vašich núdzových kontaktov. Taktiež po spustení SOS funkcie automaticky hodinky sprístupnia aj vaše informácie, ako napríklad zdravotný stav, polohu kde sa práve nachádzate a podobne. Pre používateľov nad 55 rokov bude funkcia detekcie pádu povolená automaticky.

Pre aké modely bude aktualizácia dostupná?

Spoločnosť prináša zoznam zariadení, ktoré aktualizáciu dostanú. Keďže ide o aktualizáciu v spolupráci so spoločnosťou Google, update dostanú len tie hodinky, ktoré disponujú nadstavbou Wear OS. Konkrétne sa na aktualizáciu môžu tešiť používatelia modelov Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic, Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro. Beta verzia by sa mala začať testovať už v máji. Dostupná by mala byť práve pre Galaxy Watch4 a Galaxy Watch5. Samsung ale zatiaľ nezverejnil to, v ktorých krajinách bude Beta verzia sprístupnená.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Model Galaxy Watch6, ktorý by mal byť predstavený v druhej polovici tohto roka, by mal na trh prísť z vopred nainštalovaným systémom Wear OS 4 a nadstavbou One UI 5.

Náš tip
Chýbajú vám poriadne odolné smartfóny? Nokia práve jeden predstavila

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+