MojAndroid

Poznáte ten problém. Potrebujete rýchlo prijať/odoslať nejakú platbu a ak príjemca a odosielateľ nemajú rovnakú banku, väčšinou to trvá jeden celý deň. Tomu bude po novom koniec. Banková rada NBS schválila Národný plán zavedenia okamžitých platieb v Slovenskej republike.

Až v roku 2022

Momentálne je termín zavedenia okamžitých platieb medzi bankami stanovený na dátum 1. 2. 2022. “Okamžitá platba je definovaná ako platba, ktorá je dostupná klientovi banky 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku a je pripísaná na účet príjemcu do desiatich sekúnd od iniciácie platby bankou platiteľa,” píše NBS na svojich stránkach.

Zvýši sa tiež maximálna suma transakcie. Z aktuálnych 15 tisíc eur na 100 tisíc eur. Táto zmena nastane už 1. júla 2020. Banka bude o novom pláne zavedenia ešte informovať na svojej internetovej stránke.

17.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+