MojAndroid

Po dlhých rokoch čakania sa dočkali aj používatelia Apple smartfónov na Slovensku. Túto stredu, 26.6.2019 bola spustená služba Apple Pay. Od stredy je k dispozícii pre klientov štyroch slovenských bánk:

  • Tatra banka
  • Slovenská sporiteľňa
  • mBank
  • J&T banka

Ak ste klientom jednej z týchto bánk a používate iPhone (6 a novší), môžete ním platiť aj vy. Kompletný návod ako službu nastaviť a ako platiť sa dozviete v tomto článku.

V najbližšej dobe sa k prvým štyrom bankám pridajú aj niektoré ďalšie.

“Ako mobilná banka vidíme v platbách s mobilom veľký potenciál. Preto spustíme službu Apple Pay pre klientov 365.bank budúci týždeň v utorok.”

Linda Gáliková, 365.bank

Ako sa Apple Pay darilo v deň spustenia?

Bánk sme sa opýtali na štatistiky, ktoré súvisia s platbami prostredníctvom Apple Pay a zároveň ich porovnali s Google Pay, ktoré bolo spustené približne pred rokom a pol.

Situácia je samozrejme pri používateľoch iPhonov iná, ako je to s “Androiďákmi”. Pri spustení Google Pay nebol na Slovensku taký počet smartfónov s Androidom s podporou NFC, ako je teraz iPhonov s podporou NFC. Áno, stále je u nás Androidov viac, ale do štatistík musíme započítať aj tie lacnejšie zariadenia, ktorým podpora NFC chýba.

Tu sa karta obracia. Apple vyrába len vlajkové lode, ktoré sú od modelu iPhone 6 vybavené NFC. To znamená, že ak si teraz kúpite nejaký iPhone, síce bude drahý, ale NFC mať bude. Ak si teraz kúpite smartfón s Androidom a cenou do 150 – 200 eur (niekedy aj viac), nemáte istotu, že je pripravený na Google Pay. Dosť ale bolo omáčok, poďme sa pozrieť na reálne čísla.

Tatra banka

Službu Apple Pay si v Tatra banke aktivovalo 14 tisíc klientov na takmer 18 tisíc zariadeniach. Po dvoch dňoch už malo službu aktivovanú 18 tisíc klientov na 23 tisíc zariadeniach.

Slovenská sporiteľňa

Najväčšia slovenská banka disponuje zaujímavými štatistikami. Prvý deň si službu Apple Pay aktivovalo presne 12 734 zákazníkov. Po spustení Google Pay si túto službu v Slovenskej sporiteľni aktivovalo 2 860 zákazníkov.

mBank

V prvom dni si Apple Pay aktivovalo viac, ako 5 tisíc klientov mBank. Spolu zrealizovali transakcie v hodnote viac, ako 100 tisíc eur.

Náš tip
Apple Pay konečne na Slovensku! Ako platiť iPhonom? | NÁVOD

28.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+