MojAndroid

Je to už takmer dva roky, odkedy začali v Európskej únii platiť nové roamingové pravidlá. Telefonovanie a dátovanie v zahraničí sa stalo nie len pre Slovákov zo dňa na deň výrazne výhodnejšie. Vďaka tomu sme v spojení aj počas ciest v zahraničí, teda aspoň väčšinou. Po uplynutí počiatočného nadšenia z nových pravidiel v EÚ sa v priebehu dvoch rokov čoraz viac Slovákov dostalo do krajín, kde nové pravidlá neplatia. O to väčšie je prekvapenie, keď im príde výpis spotreby v týchto krajinách. V EÚ sme si už zvykli na žiadne, resp. minimálne poplatky za telefonovanie, SMS a dáta, no v ďalších krajinách to nemusí nutne platiť. O2 Svetový roaming však prináša zaujímavé ceny za volania, SMS a dáta aj v krajinách mimo Európskej únie.

Výhodnejšie volania aj dáta

Pravidlá sa týkajú 28 svetových krajín vrátane Číny, Austrálie, USA, Turecka, Ruska a ďalších krajín, ktoré Slováci často navštevujú. Vo všetkých týchto krajinách platíte 0,5 EUR za minútu prichádzajúceho hovoru, rovnako veľa platíte za volania do týchto krajín zo Slovenska. Za 50 MB dát denne v týchto krajinách zaplatíte 5 EUR. Všetko sú to výrazne zvýhodnené ceny, pretože bez aktivovanej služby O2 Svetový roaming platíte za volania 1,7EUR a za rovnaký objem dát až 9 EUR.

O2 Svetový roaming platí v týchto krajinách.

Bezplatná aktivácia

Aktivácia služby je pritom bezplatná a funguje zásada “Platíte len za to, čo využijete”. To znamená, že zaplatíte iba za prevolané minúty a poplatok za dáta zaplatíte iba počas tých dní, kedy predátujete viac ako 50 kB. Viac informácií nájdete na stránke o2.sk.

2.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+