MojAndroid

Operátor O2 zažil veľmi zaujímavý prvý polrok 2023. Niesol sa v znamení mnohých zmien, predstavil nové portfólio O2 Paušálov, no zmeny prišli aj zvnútra. 1. júla prešiel operátor na nový spôsob riadenia organizácie, ktorého cieľom má byť zefektívnenie vnútorných procesov.

„V O2 sme sa v druhom štvrťroku spolu s kolegami sústredili na migráciu zákazníkov s fakturovanými službami na úplne nové portfólio nášho obľúbeného O2 Paušálu. Okrem toho sa nám opäť podarilo narásť v počte zákazníkov o vyše 2% a potvrdiť tak pozíciu dvojky na mobilnom trhu. K tomu prispela naša spolupráca s najväčšou streamingovou službou Netflix, ako aj intenzívny rozvoj 5G siete, ktorou sme koncom júna pokrývali už viac ako polovicu ľudí na Slovensku.

Zmeny sa diali nielen v našom portfóliu produktov a služieb, ktoré ponúkame, ale intenzívne sme pracovali aj na vnútorných zmenách našej spoločnosti. Na to, aby sme mohli napĺňať našu víziu najodporúčanejšieho parťáka pre digitálne služby, zodpovedne sme sa v uplynulom období pripravovali na prechod na agilný systém riadenia našej organizácie, ktorý sme odštartovali začiatkom júla. Sme presvedčení, že nová štruktúra a spôsob práce nám pomôžu v našej ambícii poskytovať zákaznícky prívetivé produkty, ktoré im budú uľahčovať ich každodenný život s technológiami.“

Igor Tóth, generálny riaditeľ O2

V druhom štvrťroku operátor predstavil viacero noviniek. V apríli prišli k O2 Paušálom nové služby O2 Dátovka a Svet bez hraníc. O2 Dátovku môžu zákazníci využívať na pripojenie k internetu v tablete, notebooku alebo v prenosnom routeri. Získajú 30 GB dát na surfovanie mimo domova.

Viac o operátorovi O2 na MôjAndroid.sk:

Svet bez hraníc zase zvýhodňuje volania, SMS správy a dáta v zóne mimo krajín EÚ. Zvýhodnené boli aj volania pre program O2 Fér na faktúru, v rámci ktorého bol pridaný nový balík s neobmedzenými volaniami.

Rozširovala sa aj 5G sieť, ktorá momentálne pokrýva 52,5 % obyvateľstva Slovenska. Operátor dosiahol v prvom polroku výnosy vo výške 168 miliónov eur a má už 2 364 000 aktívnych SIM kariet.

Náš tip
O2: Tieto telefóny sa predávali v júli najčastejšie
16.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+