MojAndroid

Tohtoročná developerská konferencia Google I/O priniesla množstvo nových softvérových produktov. Mnohých fanúšikov Androidu však sklamalo práve to, že nebola predstavená ďalšia generácia smartfónu alebo tabletu z produkcie spoločnosti Google, o ktorých sa už istý čas špekulovalo. Vyhľadávací gigant zverejnil už počas prvého dňa konferencie video, ktoré predstavuje novú komunikačnú platformu Hangouts. To by však nebolo také zaujímavé, keby sa v ňom neobjavilo neznáme zariadenie. Zdá sa, že sme získali prvý pohľad na ďalší Nexus 7.

novy Nexus 7

Hoci niektoré smartfóny z dielne Google, teda Nexus One, Galaxy Nexus, Nexus 4 boli vybavene farebnou LED diódou, slúžiacou na upozornenie používateľa, Nexus 7 ju zatiaľ nedostal. Na videu však môžeme vidieť záhadný tablet, ktorý sa dizajnovo podobá na spomínaný Nexus 7 no vybavený je modrou notifikačnou diódou. Je v však otázne, či sa jedná naozaj o chybu alebo o podpichovanie fanúšikov zo strany spoločnosti Google. Inou pravdepodobnou možnosťou je fakt, že zábery boli upravené a notifikačná dióda bola vytvorená pomocou video-editačných nástrojov.

Predchádzajúce špekulácie naznačovali, že nový Nexus 7 bude vybavený rovnako veľkým 7-palcových displejom no tentokrát s FullHD rozlíšením 1920 x 1200 pixelov. Vybavený mal byť procesorom Snapdragon od spoločnosti Qualcomm a predinštalovaný mal byť Android 4.3 Jelly Bean, ktorý sme na konferencií taktiež nezazreli.

Zdroj: androidcommunity

17.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+