MojAndroid

Skončil apríl 2019 (takže z celého roka uplynulo už viac ako 100 dní). Podľa výpočtov portálu androidauthority Android OEMs vydali za tento čas už najmenej 60 nových smartfónov.

V skutočnosti aj trikrát viac

Ide však o veľmi “konzervatívny” výpočet, pretože do počtu 60 nových smartfónov boli zahrnuté iba globálne vydané smartfóny a nie smartfóny malých výrobcov Android zariadení. Zahrnuté neboli tiež viaceré varianty jedného smartfónu. Skutočný počet doposiaľ novo-vydaných smartfónov roku 2019 by bol pravdepodobne aj trikrát väčší.

Náš tip
RECENZIA Samsung Galaxy S10: Zlatá stredná cesta

Tento enormný počet reflektuje obrovský pokrok v oblasti smartfónov, ktorý začal legendárnym T-Mobile G1. Spočiatku Android OEMs vydávali dokopy 50 nových telefónov za celý jeden rok a teraz vydajú rovnaký počet za štvrťrok.

Čínske značky vedú

Keď si predstavíme Android smartfóny vydané doposiaľ v tomto roku, dominancia čínskych značiek je zjavná. Samsung síce stále vedie v predaji a značky ako Nokia, LG a Sony “bojujú o prežitie”. Avšak Huawei, Xiaomi, Vivo a Oppo predstavujú polovicu všetkých telefónov uvedených na trh v roku 2019. Veď spomeňme si len na Huawei P30 Pro, Sony Xperiu 10, či Motorolu g7 play, ktoré sme testovali aj v našej redakcii.

Náš tip
RECENZIA Xiaomi Mi 9: Vlajková loď za 500 € takmer bez kompromisov

Tempo nových Android smartfónov sa na chvíľu trochu spomalí, ale v lete je na obzore veľa noviniek. Asus, OnePlus, Oppo a Honor prichádzajú so svojimi novinkami a Google konečne začne riešiť strednú triedu svojich zariadení s Pixelom 3A.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Prvé Pixely strednej triedy budú predstavené 7. mája

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+