MojAndroid

Motorola pred pár týždňami predstavila v Brazílii novú sériu moto g7, ktorá kombinuje odvážny dizajn s výborným pomerom cena/výkon. My sme okrem iných podrobili nášmu testu aj model Motorola moto g7 play, ktorý je zo všetkých najlacnejší. Napriek tomu sme sa po týždni jeho používania presvedčili, že rozhodne má čo ponúknuť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie: Krabička lepšia než jej obsah

Motorola stavila pri generácii moto g7 na odvážny dizajn nielen pri samotnom smartfóne. Prekvapiť niekoho môže aj dizajn krabičky. Zatiaľ čo sa väčšina výrobcov drží jednofarebného minimalistického dizajnu, Motorola prináša zelenú krabičku, ktorá vás láka zistiť, čo ukrýva.

Škoda, že sme v nej toho nenašli zrovna veľa. Nie že by tu niečo chýbalo, ale prekvapenie naviac by potešilo. To sa ale nekoná a okrem smartfónu nájdete v krabičke už len ihlu na vyberanie SIM kariet, návod na obsluhu, 5W adaptér a USB-C kábel. Hurá, Motorola! Z implementácie moderného USB-C konektora by si mali brať príklad aj známejší výrobcovia. Okrem tohto tu už nič nenájdete.

Konštrukcia a dizajn: Trendy v lacnom tele nemusia byť zlé

Moto g7 play sme dostali do rúk vo farebnom prevedení Deep Indigo. Pod týmto sľubne znejúcim názvom si len predstavte tmavú (veľmi tmavú) modrú. Luxusný dojem, ktorý by mohla farba vyvolať, neskôr zabrzdí plastová zadná stena, ku ktorej sa ešte dostaneme.

Prednej strane moto g7 play dominuje displej s výrezom a uhlopriečkou 5,7 palca. Výrez nie je zrovna najmenší, poteší však to, že neukrýva len selfie kameru a reproduktor. Nájdete tu LED blesk, ktorý ocenia všetci tí selfie maniaci. Mimochodom reproduktor nad displejom je jediný a dostatočne hlasný. Na to sme si už ale pri Motorole zvykli. Pod displejom sa síce nachádza brada s nápisom značky, no vôbec nám nevadila. Na fotkách dokonca vyzerá väčšia, než reálne je. Po stranách displeja sa tiahnu rámčeky. Tu už musíme uznať, že sú naozaj veľké, nie je to ale nič závažné.

Na pravom boku nájdete všetky hardvérové tlačidlá, zhora sú to regulácia hlasitosti a tlačidlo napájania. Druhé menované má jemnú textúru, vďaka čomu ich odlíšite aj vo vrecku nohavíc. Tam sa mimochodom moto g7 play pri rozmeroch 147,31 x 71,5 x 7,99 mm zmestí bez akýchkoľvek problémov, počas celej doby testovania v nás zanechávalo pocit kompaktnosti. Váha 149 gramov je taktiež ešte stále synonymom kompaktnosti.Na ľavom boku zariadenia výrobca umiestnil slot na SIM karty a pamäťovú kartu. Hurá, Motorola po druhýkrát! Slot má totiž priestor na dve SIM karty a zároveň microSD kartu, dokopy teda 3. Tu by si mohli brať príklad azda všetci. Nemá však žiadne gumené tesnenie, čo značí, že moto g7 play nemá žiadnu vodeodolnosť. Mohol tu byť aspoň nano coating, ale čo už.

Zadná stena je plastová. Dominuje jej vystúpený modul fotoaparátu, pod ktorým sa nachádza čítačka odtlačkov prstov. Tá je maskovaná logom Motoroly, takže ju niektorí ľudia hneď nespoznali. Stena celkom zodpovedne zachytáva odtlačky spotených a mastných prstov, nie je to ale nič kritické. Sklo je na tom koniec koncov oveľa horšie.

Hornú hranu zdobí audiojack a mikrofón. Umiestnenie jacku v hornej stene pre nás nebolo žiadnou výhrou, ale toto je čisto subjektívny faktor. Na záver je tu spodná stena. Je podobne chudobná ako jej dvojička hore, USB-C konektor a mikrofón sú všetko, čo tu nájdete. Celkovo hodnotíme konštrukciu kladne. Sklenená predná časť má rovnaký luxusný dojem, aký lacný má dojem tá zadná plastová. Hrany sú tiež z plastu, no niekde sa šetriť muselo a my to Motorole nezazlievame. Pôsobí naozaj kompaktným dojmom a rýchlo sme si ju obľúbili. Dizajn je pri týchto smartfónoch vždy len otázkou vkusu. Z okolia sme počuli rôzne názory, niektorí si ho zamilovali, iní ním opovrhli. Je to tak len na vás, nám sa veľmi páčil.

Skener odtlačkov prstov: Bude vám stačiť

Skener odtlačkov prstov je umiestnený v zadnej stene. Ako sme spomenuli vyššie, zdobí a čiastočne zakrýva ho logo výrobcu. To však nijako neovplyvňuje presnosť alebo rýchlosť skenera. Čo by sa však dalo kritizovať je jeho umiestnenie. Áno, opäť je to subjektívne, ale pre nás bol jednoducho trochu nižšie, než je pohodlné.

Čo sa týka presnosti, dočinenia tu máme s priemerom. To isté platí pre rýchlosť. Ani jedno z toho nie je dokonalé, úplne vám to však bude stačiť. Na umiestnenie sme si nakoniec po pár dňoch zvykli aj my, obľúbili sme si gesto pre stiahnutie notifikačnej lišty. Dnes je už takpovediac štandardom. So skenerom sme tak až na subjektívne výčitky boli spokojný.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

27.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+