MojAndroid

Označovanie rôznych Wi-Fi verzií by sa dalo nazvať jedným výstižným slovom. Chaos. Nikto nikdy nevie, ktorá verzia je novšia či staršia len na základe jej označenia. Wi-Fi aliancia sa konečne po mnohých rokoch rozhodla urobiť s tým koniec a do tohto označovania vniesť nejaký systém, pomocou ktorého by bolo jednoduchšie rozoznať verziu tohto pripojenia už na prvý pohľad.

Rozoznanie Wi-Fi verzie bude oveľa jednoduchšie

Generácie Wi-Fi teraz dostávajú nové číselné označenia. Napríklad verzia 802.11n je po novom Wi-Fi 4. Štandard, ktorý je známy ako 802.11ac je vlastne Wi-Fi 5 a nadchádzajúca verzia 802.11ax sa bude označovať ako Wi-Fi 6. O predchádzajúcich verziách sa toho veľa nehovorí. Hlavným dôvodom je fakt, že sú využívané naozaj minimálne. Pokiaľ by ste však chceli vedieť aj nové označenia týchto verzií, nech sa páči:

  • 802.11b – Wi-Fi 1
  • 802.11a – Wi-Fi 2
  • 802.11g – Wi-Fi 3

Tento systém konečne dáva nejaký zmysel. Šiesta verzia je lepšia a novšia ako 5. a tak ďalej. Otázkou však je, kedy sa tieto nové označenia reálne dostanú do sveta a budú ich používať všetci. Wi-Fi aliancia by rada videla aj verziu Wi-Fi priamo v používateľských rozhraniach koncových zariadení. Keď teda vo vašom smartfóne uvidíte ikonku tohto pripojenia s číslom, ihneď budete vedieť, o akú verziu Wi-Fi pripojenia sa jedná.

Náš tip
Google Project Zero odhalil vo WiFi čipoch závažnú chybu
8.10.2018
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+