MojAndroid

Google Project Zero, ktorého hlavnou úlohou je hľadanie zraniteľností a bezpečnostných chýb, informoval o ďalšom bezpečnostnom riziku. Tentokrát sa týka WiFi čipov spoločnosti Broadcom, ktoré sa nachádzajú aj v smartfónoch.

“Útočník v dosahu WiFi zariadenia môže prostredníctvom chyby na WiFi čipe spustiť ľubovoľný kód.”, informuje vo svojej správe spoločnosť Apple. Práve tá ihneď po odhalení chyby vydala aktualizáciu systému, ktorá ju opravuje. Jej inštaláciu odporúča všetkým svojim zákazníkom.

Aj vďaka novej bezpečnostnej diere je možné k zariadeniu získať úplný prístup. Stačí byť v dosahu jeho WiFi siete, pričom prebratie kontroly sa deje bez toho, aby používateľ pozoroval akékoľvek narušenie bezpečnosti.

Čipy spoločnosti Broadcom sú vo veľkom používané práve v mobilnom priemysle, takže bezpečnostné riziko sa netýka iba majiteľov produktov Apple, Nexusov či Samsung zariadení, ale aj ďalších, ktorí tieto čipy používajú. Našťastie, Broadcom bol pri riešení tohto problému veľmi nápomocný a opravu chyby poskytol všetkým výrobcom. Je už len na nich, aby opravu implementovali v ďalšej aktualizácii.

Zdroj: Techcrunch

5.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+