MojAndroid

Nová aktualizácia populárnej nadstavby Nova Launcher prináša dynamické odznaky upozornení zatiaľ pre beta testerov aplikácie. Ide o užitočnú a šikovnú funkciu, ktorá nahradí štandardné odznaky oznámení pri každej aplikácii. Tie poskytovali číselný údaj o zmeškaných hovoroch, neprečítaných správach či iných udalostiach.

Náš tip
Nova Launcher v5.0 prináša novinky a funkcie z Androidu 7.1 Nougat na všetky Android zariadenia (APK)

Takéto oznámenia mohli byť často nepresné najmä kvôli povoleniam API a tiež kvôli tomu, že každá aplikácia počíta odlišným spôsobom alebo počíta odlišné údaje. Dynamické odznaky pracujú odlišne. Namiesto čísel vám ponúknu obrázok. Počet neprečítaných správ v Messengeri tak napríklad nahradí profilová fotka či iniciálky odosielateľa v prípade mailového klienta.

V prípade, že máte aplikácie v priečinku, nové dynamické odznaky prinášajú lepší prehľad v notifikáciách. Namiesto spoločného číselného údaju sa zobrazia miniatúry daných aplikácií, ktoré práve posielajú oznámenie. Dynamické odznaky tak prinášajú rozhodne viac relevantných informácií ako tie štandardné. Avšak v prípade, že túto novú funkciu nechcete používať, bude možné ju deaktivovať v nastaveniach aplikácie Nova Launcher. V súčasnosti je aktualizácia dostupná len pre BETA testerov aplikácie.

Náš tip
Obľúbený launcher Arrow od Microsoftu získava update 3.0

Používate aj vy nejaký alternatívny launcher? Privítali by ste dynamické odznaky oznámení aj na svojom smartfóne? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidauthority

25.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+