MojAndroid

Chatbot ChatGPT od spoločnosti OpenAI je aj po viac ako roku od uvedenia lídrom na poli AI nástrojov a uvedomujú si to aj výrobcovia mobilných technológii. Spoločnosť Nothing teraz v Japonsku predstavila dvojicu TWS slúchadiel Nothing EarNothing Ear (a), ktoré sú s týmto populárnym chatbotom priamo previazané.

Pre ChatGPT je nutný Nothing Phone

Integrácia ChatGPT do slúchadiel Nothing Ear samozrejme neznamená, že s týmto chatbotom budú môcť komunikovať autonómne. Pre funkčnosť je nutnosť prepojenie so smartfónom Nothing Phone, v ktorom beží systém Nothing OS. Výrobca však vylepšil jeho prostredie tak, že k ovládaniu chatbota a zadávaniu hlasových vstupných bodov máte okamžitý prístup zo slúchadiel.

Integrácia ChatGPT do prostredia systému | Zdroj: Nothing

Nemusíte tak kvôli komunikácii s ním vyťahovať smartfón z kapsy. Dobrou správou je, že integrácia chatbota ChatGPT so systémom Nothing OS sa týka aj zdieľania snímok obrazovky a widgetov v Nothing štýle. Smartfóny a slúchadlá značky Nothing by tak mali s ChatGPT tvoriť dokonalý ekosystém. 

Nothing Ear

Drahší model slúchadiel Nothing Ear má prepracované 11 mm dynamické meniče s keramickou membránou pre bohatšie a ostrejšie výšky. Výrobca vylepšil oproti predchodcovi Nothing Ear (2) dvojkomorovú konštrukciu o dva ďalšie prieduchy, ktoré zlepšujú prúdenie vzduchu a zaisťujú tak čistejší zvuk.

Nothing Ear
Klasický dizajn značky Nothing s červenou bodkou | Zdroj: Nothing

Nechýba ani podpora kodeku LHDC 5.0 s prenosovou rýchlosťou až 1 Mbps pri frekvencii 24 bitov / 192 kHz a kodeku LDAC s prenosovou rýchlosťou až 990 kbps pri frekvencie až 24 bitov / 96 kHz. Samozrejmosťou je funkcia Adaptive ANC, ktorá automaticky použije jednu z 3 úrovní potlačenia hluku – vysokú, strednú a nízku.

Pri 45 dB ponúkajú slúchadlá Nothing Ear takmer dvojnásobné potlačenie hluku ako model Nothing Ear (2).  Vylepšeniami mal prejsť aj algoritmus Smart ANC, ktorý automaticky kontroluje únik zvuku medzi štupľami a zvukovodom a podľa toho nasledovne zvyšuje potlačenie hluku.

Slúchadlá ponúkajú pokročilejší zvuk | Zdroj: Nothing

Výrobca tiež pridal nové mikrofóny s technológiou Clear Voice pre lepšie snímanie hlasu a jasnejšie hovory. Nothing Ear sa k smartfónu pripája cez Bluetooth 5.3 s podporu duálneho párovania (Google Fast Pair a Microsoft Swift Pair). Pomocou aplikácie Nothing X si potom môžete nastaviť kvalitu zvuku.

Nothing Ear
Nothing Ear

Výdrž batérie drahšieho modelu je 8,5 hodiny na jedno nabitie bez funkcie ANC (5,2 hodiny s ANC). Celková výdrž je 40,5 hodiny s nabíjacím puzdrom. To nabijete pomocou káblového nabíjania cez USB-C konektor alebo pomocou bezdrôtového nabíjania s výkonom až do 2,5 W na kompatibilných Qi nabíjačkách. Novinka sa bude predávať za 155 eur od 22. apríla v čiernej a bielej farbe.

Nothing Ear (a)

Lacnejší nodel slúchadiel Nothing Ear (a) si zachováva väčšinu kľúčových funkcií drahšieho modelu. A to vrátane 11 mm dynamických meničov, podpory ANC a LDAC. Má však  mierne zmenený dizajn s obdĺžnikovým puzdrom a dodáva sa aj v jasne žltej farbe spolu s bielou a čiernou verziou.

Nothing Ear (a)
Nothing Ear (a) v žltej farbe | Zdroj: Nothing

Batéria nabíjacieho puzdra s kapacitou 500 mAh dodá celkovú výdrž až 42,5 hodiny. Kapacita batérie slúchadiel je 46 mAh. Tie stačí 10 minút nabíjať a potom vydržia až 10 hodín prehrávania hudby (s vypnutým ANC). Hlavným rozdielom oproti väčšiemu modelu je však absencia bezdrôtového nabíjania. Slúchadlá budú stať 104 eur.

Konkurencia

Drahší model slúchadiel môže svojimi vlastnosťami konkurovať najlepším na trhu. To znamená aj napredávanejším slúchadlám Apple AirPods alebo očakávaným Samsung Galaxy Buds3 Pro. Ten lacnejší je alternatívou k slúchadlám Samsung Galaxy Buds FE alebo Huawei Freebuds SE 2.

Náš tip
WhatsApp má novinku, ktorú ocení každý

 

 

 

19.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+