MojAndroid

Spoločnosť HMD Global, ktorá vyrába smartfóny značky Nokia, dnes oznámila dostupnosť Android Q Beta pre cenami ovenčený smartfón Nokia 8.1. Umožňuje tak vývojárom testovať a optimalizovať svoj softvér pre nadchádzajúce verzie operačného systému Android. Výrobca pokračuje vo svojom sľube dodávať najnovšie inovácie spoločnosti Google vývojárom a robí svoje zariadenia stále lepšími.

Program Nokia phones developer preview odštartoval vlani s beta verziou Android 9 Pie pre telefón Nokia 7 plus. Teraz umožňuje vývojárom navrhovať, testovať, zlepšovať a pripravovať svoj softvér pre získanie certifikácie Obchod Play skôr, než bude dostupná verzia systému Android Q.

 Možnosť testu beta verzie systému Android pre Nokia 7 plus zaznamenala obrovský úspech. Viac ako desať tisíc vývojárov spolupracovalo na optimalizácii svojich aplikácií pre Android 9 Pie. So systémom Android Q plánujeme pokračovať v stopách predchádzajúceho testovania a chceme zabezpečiť vývojárom jednoduchý a včasný prístup pre dizajn ich aplikácií. Prínos nášho programu Beta Labs znamenal okrem iného to, že telefóny Nokia boli aktualizované na Android 9 medzi vôbec prvými, a to aj u cenovo dostupnejších modelov. Vďaka účasti v programe Android developer preview s modelom Nokia 8.1 chceme pokračovať v plnení prísľubov neustále zlepšovať naše telefóny a dodávať im okamžite ten najaktuálnejší možný softvér. Našou prioritou je zabezpečiť fanúšikom jednoduchý prechod na najnovšiu verziu operačného systému Android s telefónom, ktorý sa neustále vyvíja v čase. 

Juho Sarvikas, Chief Product Officer HMD Global

Čo všetko Android Q prináša?

Android Q okrem iného poskytne používateľom väčšiu kontrolu nad svojimi dátami napríklad v prípade aplikácií požadujúcich prístup k polohe zariadenia a ďalšie vylepšené funkcie pre ochranu osobných údajov. Medzi ne patria aj obmedzené spúšťanie aplikácií na pozadí a pravidelné aktualizácie s cieľom lepšie chrániť citlivé informácie v zariadení.

Na konferencii sa síce pravdepodobne nedozvieme oficiálny dátum spustenia, no prezradené budú všetky detaily

Zákazníci sa môžu tešiť na vylepšené ovládanie v podobe gest, ktoré využije výhod dnešných edge to edge displejov či na tmavý motív prostredia systému, ktorý šetrí nielen oči, ale aj batériu.

Čo môže majiteľ Nokie 8.1 čakať od beta testovania?

Rovnako ako pri Android 9 Pie developer preview nemajú členovia prístup len k Android Q Beta testovaniu, ale môžu tiež zdieľať svoje nápady a spolupracovať pomocou fóra s komunitou. Vývojový tím spoločnosti HMD Global bude aj naďalej poskytovať komunikačný kanál pre spätnú väzbu v 16 jazykoch. Ten bude integrovaný priamo do samotnej testovacej verzie systému pre čo najrýchlejšie zadanie a vybavenie návrhu. Tento program poskytne neoceniteľnú spätnú väzbu pre analýzu chýb naprieč širokou geografickou a kultúrnou základňou používateľov, čo spoločnosti Google pomôže v budovaní konečnej podoby operačného systému Android Q pre koncových používateľov.

Majitelia Nokia 8.1 môžu navštíviť stránky https://www.nokia.com/phones/en_int/developer/ a zapojiť sa do testovacieho programu.

11.5.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+