MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Slušná výdrž a rýchla nabíjačka v balení

Nokia 7 Plus ponúka skutočne objemnú batériu s kapacitou 3800 mAh. Tá sa aj vďaka úspornejšiemu hardvéru postará o veľmi slušnú výdrž na jedno nabitie. Bonusom je rýchla nabíjačka priamo v balení.

Výdrž batérie na Nokia 7 Plus nám nerobila žiadne veľké problémy, ale ani nás nijako neohúrila. Bez problémov sme s telefónom zvládli aj náročnejší deň, no na konci nám už neostávalo veľa percent energie. Pri bežnom dni sme ale k večeru mali zostatok na úrovni okolo 40 % batérie, čo vôbec nie je zlé. Do takéhoto bežného dňa zaraďujeme približne 2 a pol hodiny zapnutého displeja, aktívne využívanie telefónu na volanie, fotografovanie, sociálne siete, či približne pol hodinu navigácie prostredníctvom Waze.

Na screenshotoch vidíte takýto deň, keď sme ale telefón žmýkali oveľa intenzívnejšie. Robili sme na ňom všetky benchmarkové a mnohé ďalšie testy. Displej bol zapnutý 2 hodiny a 40 minút a na konci dňa nám stále zostávalo 31 % batérie. Pri bežnom dni tak nebol problém dostať sa na približne 4 hodiny zapnutého displeja s dodatočnou energiou navyše.

Výdrž batérie tak vôbec nie je zlá, no aj v tomto smere cítime, že dodatočná optimalizácia by mohla ešte viac pomôcť. Dobrou správou je, že v balení telefónu nájdeme 18W rýchlu nabíjačku. Tá za pol hodinu nabije telefón z 0 % na približne 45 %, plné nabitie trvá približne 2 hodiny. Vzhľadom na kapacitu batérie nejde o vôbec zlý výsledok a sme radi už aj za to, že v tejto triede zariadení aspoň nejakú rýchlu nabíjačku nájdeme.

Nokia 7 Plus: Záverečné hodnotenie

Nokia 7 Plus je veľmi atraktívny telefón. Kvôli dizajnu prednej strany s displejom so zahnutými rámikmi a čistému Androidu ho mnohí prirovnávajú k smartfónu Google Pixel 2 XL. Je pravda, že sa tieto dva telefóny najmä spredu veľmi podobajú. Nám sa ale viac páči dizajn Nokie 7 Plus. Použitie hliníka namiesto skla má jednoducho niečo do seba. Kombinácia čiernej a medenej farby, ktorou disponoval náš kus, bola skutočne atraktívna a zároveň nie výstredná, čo sa nám veľmi páčilo. Okrem toho takéto spracovanie zachytáva oveľa menej odtlačkov ako sklo a v ruke sa oveľa menej kĺže.

Nokia 7 Plus

Pochváliť tiež môžeme čistý systém Android s neexistujúcim bloatwareom a extrémne rýchlymi aktualizáciami. Páči sa nám aj použitie moderného USB-C portu, ako aj zachovanie 3,5mm jacku pre slúchadlá. Veľmi dobrá bola aj výdrž batérie a páčil sa nám aj displej, ktorému by sa ale zišiel vyšší jas. Hoci telefón ponúka dostatok výkonu, ešte stále by sa všetko dalo zlepšiť optimalizáciou systému. To by pomohlo aj spracovaniu fotografií, keďže telefón disponuje skutočne kvalitným fotoaparátom, no výsledky už tak kvalitné neboli.

Nokia 7 Plus má tiež veľký problém, ktorým je konkurencia v tejto cenovej kategórii. S odporúčanou maloobchodnou cenou 399 EUR sa dostávame na úroveň, kde aktuálne dominuje Honor 10. Zároveň nájdeme oveľa lacnejšie zariadenia s veľmi podobnou výbavou a mnohými výhodami ako napríklad Motorola moto g6 plus. HMD však ide určite správnym smerom a oproti minulej generácii spravil výrobca veľký krok vpred, no už teraz sa tešíme na ďalšiu generáciu, ktorá môže byť opäť o čosi lepšia.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+