MojAndroid

Vyšetrovanie účtov detských influencerov na Facebooku a Instagrame zistilo, že rodičia sexuálne zneužívajú svoje deti na dosiahnutie finančného zisku. V niektorých prípadoch na to dokonca mali používať platené nástroje od spoločnosti Meta. Podľa správ ide o lukratívny biznis pre rodičov, ktorý zneužívajú svoje deti a prevádzkujú im účty na sociálnych sieťach, ako informoval TheVerge. Väčšinou ide o dievčatá, ktoré nespĺňajú ani hranicu minimálneho veku používania týchto aplikácií. Pri vyšetrovaní sa zistilo, že niekoľko neplnoletých účtov, ktoré spravovali rodičia ponúkali nemravné konverzácie so svojim publikom. Boli aj prípady kde sa predávali polonahé fotografie a použité kusy oblečenia.

Meta mala informácie, ale nezakročila efektívne

Spoločnosť Meta zistila, že niektorí rodičia vedome produkujú obsah o svojich deťoch, ktorý by mohol priťahovať a uspokojovať sexuálnych predátorov. Správcovia účtov s nimi následne viedli sexuálne nabité rozhovory o svojich vlastných deťoch a niektorí ponúkali ešte ďalší obsah svojich detí na iných platformách. Zamestnanci Meta údajne vedeli, že algoritmy spoločnosti propagovali predplatené účty s detskými modelmi. Na vyriešenie problému navrhli povinnosť registrácie profilov s detským obsahom na monitorovanie alebo úplný zákaz predplatného na účty s detským obsahom. Namiesto toho Meta spustila automatizovaný systém na zabránenie možnosti zakúpiť si predplatné u pravdepodobných subjektoch, ktorý sa ukázal ako nespoľahlivý a dal sa jednoducho obísť vytvorením nového účtu na platforme.

Spoločnosť údajne reagovala len na jednu z 50 správ v súvislosti s pochybným obsahom s deťmi počas obdobia ôsmich mesiacov. Jedna interná štúdia vykonaná spoločnosťou Meta v roku 2020, ktorá bola odhalená v súdnych dokumentoch zistila, že 500 000 detských účtov na Instagrame malo každý deň nevhodné reakcie. Meta už má dosť zlú povesť, pokiaľ ide o ochranu detí na svojich platformách. K tomu celému sú sociálne siete Instagram aj Facebook od decembra žalované Novým Mexikom pre vytvorenie trhu pre detských predátorov.

Náš tip
HONOR predstavil cenovo dostupné TWS slúchadlá s ANC

26.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+