MojAndroid

Od čias, ako sa prvýkrát objavili informácie o nedostatočnej odolnosti iPhonu 6 Plus, sa začali šíriť pochybnosti o tom, či sú aj ostatné smartfóny dostatočne odolné. Napriek pochybnostiam mnohých fanúšikov Apple sa však niekoľkokrát ukázalo, že iPhone 6 Plus je skutočne viac náchylný na poškodenie vo vrecku nohavíc ako väčšina iných smartfónov. To ale nezastavilo ľudí v testovaní a ohýbaní rôznych iných modelov. Zdá sa, že z tohto trendu sa stal skutočný hit, no niekedy takéto testovanie zájde skutočne ďaleko.

Určite mnohí z vás patria medzi fanúšikov droptestov. Mnohí YouTuberi majú pripravené špeciálne podmienky, ktoré by mali čo najvernejšie simulovať situácie z každodenného života, kedy nám môže telefón padnúť a poškodiť sa. Nájdu sa ale aj takí, ktorí zájdu pri testovaní skutočne ďaleko a hoci prehlasujú, že zariadenie by malo vydržať aj náročné testy, ich praktiky nemajú s realitou nič spoločné.

Aj toto video začína nevinne, keď YouTuber JerryRigEverything postupne skúša odolnosť skla telefónu rôznymi predmetmi na základe ich tvrdosti. Veci ale začnú naberať iný rozmer, keď začne telefón zahrievať. Ukončí to naozaj extrémnym bendtestom, keď očividne brutálnou silou zlomí Nexus 6P na polovicu. Aby toho nebolo málo, v názve videa označil najnovší Nexus za “žart”, no aj v komentároch pod videom na YouTube si môžete prečítať, že ľudia skôr označujú za žart toto jeho video. Aké z toho vyplýva ponaučenie? Ak vezmete Nexus 6P do dvoch rúk a aplikujete extrémnu silu, zrejme ho zlomíte. Ak ho ale budete prenášať vo vrecku nohavíc či v taške, môžete zostať úplne pokojní. Skutočné skúsenosti s odolnosťou telefónu si môžete prečítať v našej recenzii, ktorú už pre vás pripravujeme. Zatiaľ môžete sa môžete pýtať na to, čo vás o telefóne zaujíma, v diskusii pod článkom v tomto odkazu.

Zdroj: YouTube via phandroid

31.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+