MojAndroid

Smartfón Nexus 4 je na trhu už symbolické štyri roky. To je o dosť dlhšie ako bežne trvá oficiálna podpora výrobcu smartfónov. Tá bola ukončená aj zo strany Google v prípade tohto ikonického smartfónu, no ten sa aj napriek tomu stále teší veľkej obľube fanúšikov Androidu. Aj vďaka tomu vyšlo na telefón už niekoľko neoficiálnych aktualizácií so systémom, ktorý by už telefón oficiálne dostať nemal. Teraz tento model dokonca získal ROM s najaktuálnejším Androidom 7.0 Nougat.

Nexus-4_111-550x412

Stiahnuť a nainštalovať si ju môže každý, kto má telefón ROOT-nutý. Treba ale brať na vedomie, že systém nie je plne funkčný. Podľa vývojára nebude fungovať fotoaparát, NFC, senzory a teoreticky aj niektoré ďalšie funkcie. Nejde tak o ROM, ktorá by bola vhodná do primárneho zariadenia, no napriek tomu ide o fantastický čin, ktorý poteší mnohých fanúšikov tohto, už takmer archaického zariadenia. Viac informácií, ako aj odkaz na stiahnutie, nájdete v oficiálnom vlákne na fóre XDA.

Zdroj: XDA

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+