MojAndroid

Anketa NAY Android Roka 2021 je v plnom prúde a vy môžete hlasovať za vaše obľúbené zariadenia v hneď deviatich kategóriách. Okrem toho, že takto zvýšite šancu na výhru vášho favorita, máte aj vy šancu vyhrať niektorú z množstva cien. V súťaži na vás tento rok čaká až 21 hodnotných cien! Stačí, keď sa zúčastníte hlasovania na stránke AndroidRoka.sk a dáte hlas vášmu favoritovi!

Všetky súťažné kategórie vám postupne predstavujeme, aby ste mali aspoň základný prehľad o nominovaných zariadeniach. Dnes je to kategória Smart hodinky a náramky, ktoré sa v posledných rokoch stali bežnou súčasťou vašich zápästí.

Amazfit GTR 3 Pro

Tieto smar hodinky od značky Amazfit sa môžu pochváliť 1,45″ AMOLED displejom s Ultra HD rozlíšením a 70,6 % pomerom veľkosti displeja k telu. Vážia iba 32 gramov a majú 450 mAh batériu, ktorá podľa výrobcu vydrží až 12 dní na jedno nabitie. Model GTR 3 Pro ponúka aj niekoľko ďalších funkcií, ktoré ostatné modely nemajú.

Amazfit GTR 3 Pro čierne
Amazfit GTR 3 Pro | Zdroj: Amazfit.com

Napríklad 2,3 GB vnútornej pamäte, reproduktor, podporu Wi-Fi pripojenia a možnosť telefonovať prostredníctvom technológie Bluetooth. Hodinky sú taktiež vodotesné do hĺbky 50 m (5 ATM) a je ich možné ovládať pomocou hlasového asistenta Alexa. Okrem toho podporujú viac ako 150 športových režimov a ich operačným systémom je Zepp OS.

Fitbit Charge 5

Fitbit Charge 5 je podľa výrobcu o 10 % štíhlejší ako jeho predchodca. Vďaka 1,04-palcovému farebnému AMOLED displeju je Fitbit Charge 5 prvým smart náramkom spoločnosti s funkciou Always-On. Charge 5 ponúka meranie srdcového tepu (24 hodín denne), EKG, okysličenia v krvi (SpO2) alebo spánkovej aktivity. Hlavne meranie spánku má výrobca po dlhých rokoch skúseností na pokročilej úrovni.

Fitbit Charge 5 EDA
Fitbit Charge 5 | Zdroj: Zdenka Smalecová

Nechýba ani GPS (+GLONASS) a vodoodolnosť 5 ATM, čo ocenia hlavne plavci. Novinkou je  EDA senzor, ktorý slúži k meraniu reakcie tela na stres. Pribudlo detegovanie atriálnej fibrilácie (AFib). K dispozícii je aj meranie teploty pokožky. NFC čip zase poslúži pre bezkontaktné platby Fitbit Pay, Bez zapnutej funkcie Always-on displeja a merania okysličenia v krvi by mal mať náramok podľa výrobcu výdrž 7 dní. Pri zázname trasy so zapnutým GPS je udávaná výdrž cca 5 hodín. 

Garmin Venu 2

Garmin Venu 2 má 1,3-palcový AMOLED displej s rozlíšením 416 x 416 pixelov, zatiaľ čo Garmin Venu 2S 1,1-palcový s rozlíšením 360 x 360 pixelov. Displej kryje tvrdené sklo Gorilla Glass 3. Okolo displeja je kovový prstenec. Samotné telo je z vláknom vystuženého polyméru a splnia certifikáciu vodeodolnosti 5 ATM. Hodinky sú tak vhodné aj pre plávanie.

Garmin Venu 2 | Zdroj: GSMarena.com

Hodinky podporujú navigačné systémy GPS, GLONASS a Galileo. K dispozícií je aj barometrický výškomer. Pre meranie tepu srdca poslúži nový optický senzor Elevate V4. Medzi športovými režimami pribudol Vysoko-intenzívny intervalový tréning (aka HIIT). Nový monitor spánku monitoruje už aj srdcovú frekvenciu, dýchanie, kyslík v krvi a stres.

Huawei Watch 3 Pro

Huawei Watch 3 Pro lákajú zákazníka na titánové telo so zafírovým sklom. Telo je vodeodolné s certifikáciou 5 ATM a dotykový AMOLED displej by sa mal dať ovládať aj v rukaviciach alebo v daždi. Jeho uhlopriečka je 1,43 palcov, svietivosť 1000 nitov a hustota pixelov 326 PPI. Hodinky majú senzor, ktorý dokáže merať tep srdca, okysličenie krvi a dokonca aj teplotu tela.

Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zároveň nepretržite merajú stres používateľa a kvalitu spánku. Športovci určite ocenia meranie 17 profesionálnych športových režimov (celkovo je k dispozícii viac ako 100 režimov). V hodinkách je predinštalovaných množstvo užitočných aplikácií a ďalšie si môže používateľ nainštalovať z obchodu AppGallery bez nutnosti smartfónu. Výdrž batérie pri aktívnom LTE dosahuje až 5 dni. V úspornom režime je to  21 dní.

OnePlus Watch

Prvé inteligentné hodinky od spoločnosti OnePlus disponujú okrúhlym 1,39 palcovým AMOLED displejom, s rozlíšením 454 x 454 pixelov. Výdrž hodiniek má na starosti batéria s veľkosťou 402 mAh. OnePlus tvrdí, že dvadsaťminútové nabitie hodiniek by malo zaručiť približne týždňovú výdrž. Plavci ocenia certifikáciu IP68 a 5 ATM.

oneplus watch
OnePlus Watch | Zdroj: androidpolice.com

V hodinkách je dostupných viac ako 110 športových režimov a aj množstvo zaujímavých funkcií. Od klasických, ako sú napríklad automatická detekcia tréningu, sledovanie spánku a monitorovanie hladiny kyslíka v krvi a srdcového tepu, až po možnosť ovládania OnePlus TV. Súčasťou hodiniek je aj mikrofón a reproduktor.

Realme Watch 2 Pro

Dizajn Realme Watch 2 Pro obdĺžnikový tvár so zaoblenými okrajmi plastového tela a silikónovým remienkom. Telo má síce certifikáciu vodeodolnosti IP 68, ale plávať s nimi určite nechoďte. Štvorcový IPS displej s mierne zaoblenými rohmi má uhlopriečku 1,75 palcov a rozlíšenie 385 x 320 pixelov. Jeho obnovovacia frekvencia je 30 Hz a svietivosť 600 nitov.

Realme Watch 2 Pro
Realme Watch 2 Pro | Zdroj: Realme.com

Výrobca do smartfónu predinštaloval viac ako 100 vzhľadov hodín vrátane živých animácií. Dokonca je k dispozícii aj špeciálna edícia, ktorú vytvoril juhokórejský umelec Grafflex. Hodinky sa tiež chvália batériou s kapacitou 390 mAh, ktorá zaručiť výdrž až 14 dní na jedno nabitie. Hodinky obsahujú dokonca aj GPS čip a nechýba ani sledovanie spánku, srdcového rytmu, meranie okysličenia krvi alebo pripomenutie dlhšieho sedenia.

Samsung Galaxy Watch4 Classic

Samsung Galaxy Wacth4 Classic sú prvými smart hodinkami s operačným systémom Wear OS 3.0. Majú tiež  špeciálny senzor, ktorý sa postará o meranie EKG, meranie krvného tlaku (PPG) a analýzu bioelektrickej impedancie (BIA). Lákajú aj na prepracovanú diagnostiku a analýzu zloženia ľudského tela,  sú informácie o váhe, svalstve, telesnom tuku, hodnote BMI, telesnej vode či bazálnom metabolizme.

Samsung Galaxy Watch4 Classic
Samsung Galaxy Watch4 Classic | Zdroj: Samsung

K dispozícii je aj podpora pre sledovanie viac ako 100 športových aktivít, ale aj pre domáce cvičenie s využitím Samsung Smart TV (na vybraných trhoch). Oproti predošlým generáciám pribudla aj detekcia chrápania a nepretržité meranie okysličenia krvi počas spánku. Informácie sa zobrazujú na Super AMOLED displeji v dvoch veľkostiach a nový čipset Exynos W920.

TicWatch 3 Pro Ultra

Hlavnou prednosťou týchto noviniek je duálny displej. Po vypnutí smart funkcií (AMOLED displeja) dokážu hodinky s FSTN displejom v Essential režime fungovať až 45 dní. So smart funkciami a zapnutým AMOLED displejom je to 72 hodín. O výkon hodiniek sa stará čipset Snapdragon Wear 4100 s “duálnym” procesorovým systémom spoločnosti Mobvoi.

Ticwatch 3 Pro Ultra | Zdroj: GSMArena.com

Samozrejmosťou je sledovanie športových aktivít, spánku, tepu srdca alebo okysličenia krvi. Hodinky majú integrované GPS, barometer, Bluetooth 5.0, Wi-Fi n alebo NFC čip pre platby Google Pay.. Na displeji sa dokážu zobraziť notifikácie zo smartfónu alebo počasie. Telo hodiniek spĺňa vojenský štandard MIL-STD-810G a vodeodolnosť IP68 vrátane povrchového plávania.

Xiaomi Mi Smart Band 6

Xiaomi Mi Band 6 sa svojím dizajnom na prvý pohľad nelíši od predošlej generácie. Oblý tvár tela sa nezmenil a rovnako tak ani silikónový remienok. Čo sa ale zmenilo, je AMOLED displej. Jeho uhlopriečka sa zväčšila z 1,1 palcov na 1,56 palcov. Rozlíšenie stúplo na 152 x 486 pixelov a poteší aj svietivosť 450 nitov, vďaka čomu by mal byť displej dobre viditeľný aj na priamom slnku. K dispozícii je viac než 60 nových vzhľadov hodín.

Xiaomi Mi Smart Band 6 cifernik
Xiaomi Mi Smart Band 6 | Zdroj: mi.com

Smart náramok dokáže zmerať až 30 športových aktivít, tep srdca, okysličenie v krvi, kvalitu spánku alebo kroky. Využíva k tomu 3-osový akcelerometer, 3-osový gyroskop a PPG senzor tepu srdca. Konektivitu zabezpečuje Bluetooth 5.0. Batéria s kapacitou 125 mAh sa nabije za necelé 2 hodiny a poskytne výdrž 14 dní. Vďaka certifikácii 5 ATM je náramok vhodný aj pre povrchové plávanie.

Ako prebieha hlasovanie?

Hlasovanie sa koná na stránke AndroidRoka.sk od 15. novembra 2020 do 31. decembra 2021. Práve na tejto stránke sa môžete zapojiť do hlasovania za vaše obľúbené zariadenia v týchto deviatich kategóriách:

  • TOP Android smartfón
  • Ľudový Android
  • Pomer cena/výkon
  • Inovácia
  • Smart hodinky a náramky
  • Smart domácnosť
  • Smart TV
  • Slúchadlá
  • Android tablet

V každej kategórii sú iné zariadenia, a tak jeden model nikdy nefiguruje v dvoch rozdielnych kategóriách. Výsledky hlasovania budú ohlásené do 31. januára 2022. Aby bol váš hlas platný, je potrebné správne vyplniť vaše kontaktné informácie. Každý môže hlasovať iba raz, duplicitné hlasy budú zmazané.

Čo môžete vyhrať?

V ankete NAY Android Roka 2021 môžete vďaka svojmu hlasu vyhrať až 21 cien. Hlavnou cenou je televízor LG 55NANO88P, ktorý do súťaže venovala spoločnosť NAY.

Zdroj: Miloš Debnár

Okrem neho sú všakv hre aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci má šancu získať aj smartfóny Motorola moto g60, Xperia 10 III 5G od Sony, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Nokia X10, či robotický vysávač iRobot Roomba j7+, herné slúchadlá Creative SXFI Gamer, Full HD Webkameru – Creative Live! Cam Sync 1080p V2, slúchadlá pre videohovory – Creative HS-720 V2, či Hi-res USB prevodník – Creative SB Play! 4.

Ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru?

Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Aj tento rok je totiž možné pozvať do ankety vašich známych, za čo vás patrične odmeníme. Všetci tí hlasujúci, ktorí do ankety pozvú aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, budú zaradení do samostatného žrebovania o 5x licenciu ESET Mobile Security a 5x doživotnú licenciu navigácie Sygic.

Zdroj: Miloš Debnár

Ten hlasujúci, ktorý do ankety pozve najviac kamarátov, automaticky vyhráva bezdrôtové slúchadlá Creative Outlier Air V3. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu na stránke AndroidRoka.sk.

Generálny partner NAY

Generálnym partnerom ankety Android Roka je aj tento rok spoločnosť NAY. Každé zariadenie, ktoré sa umiestni na niektorej z prvých troch priečok, bude v e-shope NAY.sk označené príslušným odznakom.

tatra banka inovacia NAR 2021

 

13.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+