MojAndroid

Anketa NAY Android Roka 2018 je na konci a pozná svojich víťazov! Koncom minulého roku sme vám priniesli už deviaty ročník ankety, v ktorej hlasujete za najlepšie zariadenia uplynulého roku a zároveň môžete vyhrať množstvo hodnotných cien. Tých bolo tento rok až 18 a nominácie boli nabité tým najlepším, čo sme si vlani mohli vyskúšať. V šiestich kategóriách hlasovalo celkovo 22 075 súťažiacich!

Ako prebiehalo hlasovanie?

Súťažiaci hlasovali v šiestich kategóriách od 22. novembra do 10. januára tohto roka. Celkovo sa hlasovalo v šiestich kategóriách:

 • TOP Android smartfón
 • Štýlovka roka
 • Ľudový smartfón
 • Najlepší pomer cena/výkon
 • Wearables
 • Inovácia roka

Súťažiaci tak vyberali najlepšie smartfóny, nositeľné zariadenia a v kategórii inovácia bol celý rad produktov, ktoré vlani priniesli na trh zaujímavé novinky. Teraz už poznáme výsledky hlasovania v jednotlivých kategóriách, ako aj výhercov všetkých sedemnástich cien.

TOP Android smartfón

V tejto kategórii hlasovali čitatelia za Android smartfón, ktorý bol podľa nich vlani absolútne najlepší. Nehľadeli sme na cenu ani na nič iné, jednoducho sme chceli vedieť, ktorý telefón je podľa vás ten úplne “naj”. Hlasovanie na prvých troch miestach dopadlo nasledovne:

 1. Huawei Mate 20 Pro
 2. Samsung Galaxy Note9
 3. Xiaomi Mi Mix 3

Štýlovka roka

Rok 2019 bol ďalším, ktorý priniesol množstvo zariadení zameraných na dizajn. Zároveň ide o jednu z najvyrovnanejších kategórií čo sa týka počtu hlasov – rozdiel medzi prvým a druhým miestom je iba 1 %. Tri podľa vás najkrajšie smartfóny minulého roku sú tieto:

 1. Huawei P20 Pro
 2. Samsung Galaxy S9
 3. Xiaomi Mi 8

Ľudový smartfón

V tejto cenovej kategórii sme hľadali smartfón, ktorý má podľa vás najväčšiu šancu získať si používateľov, ktorí nechcú za telefón platiť stovky eur, ale hľadajú rozumné a dostupné zariadenie s výbavou, ktorá poteší aj náročného používateľa. V tejto kategórii zvíťazili tieto zariadenia:

 1. Xiaomi Redmi Note 6 Pro
 2. Honor 8X
 3. Samsung Galaxy J4+ 2018

Najlepší pomer cena/výkon

V tejto kategórii, podobne ako v tej predchádzajúcej, hľadáme zariadenia, ktoré ponúknu viac, ako naznačuje cenovka. Zároveň tu ale nie je žiaden cenový strop, a tak sa na prvé tri miesta dostali tieto zariadenia:

 1. Huawei P20 Lite
 2. Xiaomi Mi A2
 3. Samsung Galaxy A7 2018

Wearables

Zaujímavých nových nositeľných zariadení už v posledných rokoch nie je toľko ako kedysi. Záujemcovia o ne sa ale stále nájdu a vaše hlasovanie v tejto kategórii ukazuje, ktoré sú podľa vás tie úplne najlepšie inteligentné hodinky a náramky:

 1. Huawei Watch GT
 2. Samsung Galaxy Watch
 3. Xiaomi Mi Band 3

Inovácia roka

V tejto kategórii je zmes rôznych zariadení a technológií, ktoré posúvajú mobilný trh každý rok dopredu. Zároveň ide o absolútne najvyrovnanejšiu kategóriu, kde medzi prvým a tretím miestom je rozdiel iba 1 % hlasov:

 1. Huawei HiSilicon Kirin 980
 2. iRobot Roomba e5
 3. Samsung Galaxy A9 (2018)

Výhercovia súťaží

Súčasťou ankety NAY Android Roka 2018 bola aj súťaž o 18 vecných cien. Hlavnou cenou bol smartfón Samsung Galaxy Note9, ktorú venoval generálny partner ankety NAY, a.s.. Okrem neho boli v hre ale aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci mal šancu získať aj Huawei P20Motorola OneXiaomi Redmi Note 5Alcatel 3VCreative Sound BlasterX G62x powerbanku Canyon3x ESET Mobile Security a 5x navigáciu Sygic. 

Zoznam výhercov:

1. cena: Samsung Galaxy Note9 – Samuel Kroupa
2. cena: Huawei P20 – Rastislav Bakaľár
3. cena: Motorola One – Pavel Husar
4. cena: Xiaomi Redmi Note 5 – Pavol Štefunko
5. cena: Alcatel 3V – Peter Starych
6. cena: Sound BlasterX G6 – Branislav Füle
7. cena: powerbanka Canyon – Peter Kosorin
8. cena: powerbanka Canyon – Ján Melicher
9. cena: ESET antivirus – Michal Klejna
10. cena: ESET antivirus – Radovan Vodár
11. cena: ESET antivirus – Matus Spusta
12. cena: Sygic navigácia – Helena Pupáková
13. cena: Sygic navigácia – Natalia Boksanska
14. cena: Sygic navigácia – Juraj Bartók
15. cena: Sygic navigácia – Michal Stanovčák
16. cena: Sygic navigácia – Robert Hrvol

Cena pre najlepšieho pozývača: iRobot Roomba e5 – Radovan Reisel

Spomedzi všetkých tých, ktorí do ankety pozvali aspoň päť známych, sme vyžrebovali desiatich výhercov, ktorí získavajú tekutú ochranu Wowfixit. Všetkých týchto výhercov budeme kontaktovať prostredníctvom e-mailovej adresy, ktorú poskytli pri vypĺňaní kontaktných informácií pri hlasovaní v ankete.

Ďakujeme partnerom NAY Android Roka 2018

Víťazi so svojimi oceneniami:

29.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+