MojAndroid

Keď pred rokmi získali Google Mapy funkciu hlasovej navigácie, okamžite sa stali pre väčšinu ľudí jednou z najpoužívanejších Android aplikácií. Navigáciu už podporuje aj ich verzia pre systém Wear OS, ale doteraz ste k tomu potrebovali prepojenie s Android smartfónom. Podľa portálu GSMArena to už odteraz nebude potrebné. Pripojenie k internetu však bude naďalej vyžadované.

K navigácii bez smartfónu je nutné internetové pripojenie a Wear OS 3.0

Po uvedení hodiniek Samsung Galaxy Watch5 v auguste 2022 spoločnosti Google a Samsung urobili v tichosti dôležité oznámenia ku Google Mapám. Prehlásili, že používatelia Wear OS budú  môcť čoskoro využívať ich navigáciu bez pripojenia k smartfónu. V krátkom prehlásení pre komunitu podpory Wear OS Google teraz oznámil, že táto možnosť je konečne k dispozícii. Internetové pripojenie je však naďalej vyžadované.

Google Mapy Wear OS 3 | Foto: 9to5Google.com

Znamená to, že hodinky s Wear OS vybavené LTE alebo WiFi pripojením majú prístup k podrobnej navigácii v aplikácii Google Máp bez toho, aby museli mať v blízkosti smartfón. Podmienkou je však minimálne verzia systému Wear OS 3.0. Môže to byť užitočné v prípadoch keď stratíte smartfón, či ho úmyselne odložíte pred behom alebo inou športovou aktivitou.

Ako spustiť navigáciu Google Máp na hodinkách s Wear OS bez nutnosti smartfónu?

  1. Otvorte Google Mapy vo vašich smart hodinkách so systémom Wear OS 3.0 a vyšším.
  2. Na zadanie cieľa použite hlasový príkaz alebo klávesnicu. Cieľ môžete vybrať aj klepnutím na mapu.
  3. Vyberte si spôsob dopravy. Následne sa vám zobrazí odhadovaný čas príchodu.
  4. Následne sa môže vydať k cieľu podľa pokynov na obrazovke pešo, na bicykli alebo autom.

Po spustení navigácie môžete tiež:

  • Zobraziť zostávajúci čas príchodu (ETA) a aktuálny čas.
  • Zobraziť ďalšie tri smery cesty.
  • Zrušiť navigáciu cesty.  Ak chcete zastaviť trasu a vrátiť sa na domovskú obrazovku, potiahnite na hodinkách prstom doľava alebo potiahnite prstom nadol a klepnite na Zastaviť.
Náš tip
Samsung Galaxy Tab A8 dostáva aktualizáciu so systémom Android 13

 

7.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+