MojAndroid

Spoločnosť Meta plánuje v Európe ponúknuť predplatné bez reklám pre používateľov Instagramu a Facebooku. V utorok to tlačovej agentúre Reuters potvrdili dva zdroje blízky spoločnosti.

Meta predplatným reaguje na nariadenia EÚ

Zavedenie predplatného je pokusom spoločnosti Meta ako sa vysporiadať s nariadeniami Európskej únie. Tie obmedzia jej schopnosť prispôsobovať reklamy používateľom bez ich súhlasu a poškodia jej hlavný zdroj príjmov. Podľa zdrojov blízkych spoločnosti sa diskutuje o niekoľkých cenových plánoch a najpravdepodobnejší je podľa jedného zo zdrojov mesačný plán s cenou 10 eur (10,49 dolárov).

facebook redmi note 10 pro titulka
Facebook aplikácia | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na mobilných zariadeniach by však cena mohla vyskočiť na zhruba 13 eur, pretože Meta by zohľadňovala provízie účtované obchodmi s aplikáciami Apple AppStore a Google Play. Na porovnanie, Netflix si účtuje 7,99 eur za základný plán predplatného, ​​zatiaľ čo YouTube Premium stojí na Slovensku 7,19 eur (v iných krajinách až 12 eur) a služba Spotify Premium stojí u nás 6,49 eur (v iných krajinách približne 11 eur).

Druhý zdroj následne uviedol, že predplatné bude implementované v najbližších mesiacoch. Ponuka predplatného umožní spoločnosti splniť podmienky EÚ. Podľa nich musí dať používateľom na výber využívať služby aj bez reklám a zbierania ich dát. Väčšina používateľov sa pravdepodobne nakoniec rozhodne používať jej služby bezplatne s reklamami, takže príjmy spoločnosti Meta by tak nemali byť výrazne ovplyvnené. 

Náš tip
Xiaomi chystá supersmartfón: 24 GB RAM, premenlivá clona fotoaparátu, jas 3000 nitov a oveľa viac
4.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+