MojAndroid

Služba YouTube sa už dlhú dobu snaží rôznymi marketingovými spôsobmi presvedčiť svojich používateľov využívať mesačné predplatné YouTube Premium. Podľa portálu Xiaomiui sa teraz rozhodla zvýšiť cenu jeho predplatného, čo by paradoxne mohlo niektorých používateľov odlákať.

Rodinný balík YouTube Premium zvýši svoju cenu v niektorých krajinách až o 300 %

YouTube je jednou z najstarších sociálnych sietí a streamovacích služieb. Dlhé roky praktikoval len model bezplatného sledovania videí s reklamou, ktorá sa postupne presunula z bannerov priamo do videí. V roku 2018 však služba spustila mesačné predplatné YouTube Premium, ktoré okrem sledovania videí bez reklám a ich sťahovanie ponúklo aj bonusový obsah a počúvanie hudby v rámci ďalšej služby YouTube Music.

Youtube Premium na Slovensku
YouTube Premium | Zdroj: YouTube.com

Od roku 2018 až dodnes si však služba drží jednotnú cenu. Za základný balík platí používateľ 7,19 €. K dispozícii aj rodinný balík za 10,99 € až pre 5 zariadení a študentský balík za 4,19 €. A práve cena rodinného balíka by mala od 21.11.2022 zvýšiť. Zvýšenie ceny sa bude líšiť podľa regiónov. Napríklad v USA a Kanade bude nárast ceny o 5 dolárov. Vo Veľkej Británii sa  zasa cena navýši o 2 libry.

Smart Poisťovňa 2022: Hlasujte a vyhrajte smartfón podľa vlastného výberu v hodnote až 400 eur

Mohlo by vás zaujímať:

V Argentíne sa cena navýši podľa ohlasov používateľov na službe Twittero 300 %. Treba však pripomenúť, že v Argentíne mali doteraz extrémne lacné predplatné. Základný balík tam doteraz stál po prepočte necelé jedno euro. Zvýšenie ceny na Slovensku zatiaľ oznámené nebolo. Podľa vyjadrení YouTube služba takto reaguje na rastúcu infláciu. Predpokladá sa, že čoskoro bude oznámené aj zvýšenie cien základného a študentského balíku.

YouTube ide zvyšovaním cien v stopách Netflixu

Služba YouTube zvýšením cien predplatného možno neúmyselne napodobňuje inú konkurenčnú službu – Netflix. Tá pred pár mesiacmi zvýšila ceny vo Veľkej Británii o 1 libru respektíve 2 eura v prípade Írska. Na Slovensku sa našťastie ceny Netflixu zatiaľ nemenili. Služba zároveň pred pár dňami predstavila nové lacnejšie predplatné s reklamami počas sledovania filmov a seriálov.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 Ultra bude extrémne výkonný. Geekbench ukázal parádne čísla
25.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+