MojAndroid

Spoločnosť Apple sa môže po dlhšom čase dostať na vrchol v globálnych predajoch smartfónov. Mohla by tak zosadiť z trónu Samsung, ktorý zaznamenal v tomto roku slabšie predaje. Všetko však závisí na predaji najnovších smartfónov série iPhone 15. Ak budú rovnako obľúbené ako ich predchodca, tak by mal na konci roka Apple kraľovať štatistikám, tvrdí AndroidAuthority.

Dlhé roky dominujú na trhu so smartfónmi dvaja globálni hráči – Samsung a Apple. Na trhu však existuje ešte mnoho ďalších výrobcov, ktorý si ukrajujú svoj podiel. Doteraz však viedľa štatistiku práve spoločnosť Samsung, no zdá sa, že ju tento rok Apple predskočí. Podľa tlačovej správy od Counterpoint Research s odvolaním sa na predbežné čísla je Apple na dobrej ceste stať sa vôbec prvýkrát značkou smartfónov číslo 1.

Google RCS Správy Messages iMessage iOS Apple iPhone Android
iPhone 14 Pro a vivo X90 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik 

Deje sa tak aj napriek faktu, že celosvetovo zaznamenal trh so smartfónmi6 % pokles, čo znamená najnižšie predaje za posledné desaťročie. V Severnej Amerike dokonca zaznamenali dvojciferný pokles v prvej polovici 2023. Spotrebitelia podľa dostupných informácií viacej váhajú, či sa im oplatí upgrade na novší model alebo ešte nejaký čas počkajú.

Posledné slovo zostáva americkej spoločnosti

Apple však stále ešte drží pomyselné eso v rukáve. Tým nie je nič iné ako nová séria iPhone 15, ktorá vychádza už onedlho. Spoločnosť možno mierne netradične(už tradične) využíva zahájenie predaja a predstavenie až v druhej polovici roka. Najčastejšie totiž ostatní výrobcovia smartfónov predstavujú zariadenia už v prvej polovici roka.

Hlavným hnacím motorom predajov by mali byť používatelia vlastniaci iPhone 12. Práve teraz štatisticky vychádza rok, kedy by mali svoje zariadenia upgrade-ovať na najnovší model. Veľmi však záleží na tom, s akými inováciami najnovšie modely americkej spoločnosti prídu.

Náš tip
Toto sú aktuálne najpopulárnejšie aplikácie používateľov smartfónov na svete

22.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+