MojAndroid

Spoločnosť Samsung patrí k najväčším výrobcom elektronických zariadení na svete. Do svojich zariadení sa snaží pridať tie najšpičkovejšie komponenty, ktoré si často sama vyrába. Inak tomu nie je ani pri fotoaparátoch, kde sa snažia každý rok prísť s nejakou inováciou. Podľa uniknutých informácií spoločnosť pracuje na novom senzore, ktorý by mal dostať až 440 MP rozlíšenie, informuje SamMobile.

Samsung prišiel už minulý rok s prvým 200 MP snímačom, ktorý je pre väčšinu používateľov viac než dostačujúci. Podľa technologického “tipstera” @Tech_Reve by mal Samsung podľa všetkého pracovať na viacerých nových senzoroch. Pripravovať by sa mal 50 MP ISOCELL GN6, 200 MP HP7 a dokonca aj 440 MP ISOCELL HU1. Práve prvý menovaný by mal byť nástupcom predchodcov ISOCELL GN1 a ISOCELL GN2, s tým, že po novom by mal dostať veľké 1,6 μm pixely. Oproti ISOCELL GN2, ktorý mal 1,4 μm tak ide o značný nárast.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Nedávno predstavený Samsung Galaxy Z Flip5 dostal 12 MP snímač 

Ak sú tieto informácie správne, ISOCELL GN6 by mohol byť najväčším a prvým 1-palcovým snímačom fotoaparátu od Samsungu. Práve ten by sa potom mal nachádzať výhradne vo vlajkových modeloch. ISOCELL HP7, ktorý má 200 MP rozlíšenie má dostať 0,6 µm veľké pixely. Takúto veľkosť využíva aj snímať ISOCELL HP2, ktorý sa momentálne nachádza vo všetkých modeloch Galaxy S23 Ultra. Nový senzor by sa tak mohol posunúť už aj na smartfóny strednej triedy kórejského výrobcu.

Kde nájde snímač s 440 MP využitie?

Ale teraz k tomu najhlavnejšiemu. Neuveriteľný 440 MP snímač ISOCELL HU1 by mohol byť ešte väčší ako 1″ ISOCELL GN6. Takýto senzor by dokázal posunúť mobilnú fotografiu na vyššiu úroveň, na čo by musela reagovať aj konkurencia. Nevieme však s istotou povedať, či bude Samsung tento typ fotoaparátu využívať práve v smartfónoch. Špekuluje sa, že okrem smartfónov by sa takýto senzor mohol využívať aj v automobiloch. Samsung totižto dodáva senzory aj pre niektoré automobilky, ktoré ich potom zabudovávajú do svojich vozidiel.

Najčastejšie sa podobné snímače využívajú v parkovacích kamerách, čím výrazne pomáhajú vodičom dostať sa niekedy z neľahkých situácií. Spoločnosť už v minulosti mierne poodhalila svoje veľkolepé plány. Chceli by dokonca vyvinúť senzory s rozlíšením až 600 MP. Či sa im to podarí a kam až sa mobilná fotografia dostane odhalí až čas.

Náš tip
Pininfarina B95 je elektromobil s výkonom takmer 2000 koní a s neuveriteľnou cenou

21.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+