MojAndroid

Analytická spoločnosť Counterpoint prináša každý štvrtok štatistiky predaja rôznych typov elektroniky. Medzi tie samozrejme patria aj smartfóny. Ich predaje v tomto štvrťroku síce ešte neboli uzavreté, ale vďaka Counterpoint máme k dispozícii štatistiku za minulý štvrťrok (Q3 2019) a aj za dva predchádzajúce. Najpredávanejším smartfónom v Q3 2019 bol Apple iPhone XR, ktorý tvoril 3 % všetkých predajov. Štatistiku analytickej spoločnosti publikoval portál GizmoChina.

Náš tip
Apple iPhone XS vs. Sony Xperia 1: Ktorý fotí lepšie? | FOTO DUEL

Counterpoint predaje smartfónov Q3 2019

Apple iPhone XR dominoval celý rok od svojho príchodu na trh

Apple iPhone XR nebol ale najpredávanejším smartfónom len minulom štvrťroku, ale aj vo všetkých troch predošlých. To znamená, že si tento model udržal prvé miesto celý rok od októbra 2018, kedy prišiel na trh. Čo stojí za tak veľkou obľubou? Oproti iPhonu XS a iPhonu XS Max síce ponúkal nižšie rozlíšenie a len jeden fotoaparát, ale vďaka nižšej cene bol dostupnejší širšej časti zákazníkov. Pochváliť sa tiež môže najlepšou výdržou z tejto trojice. Jeho nástupca iPhone 11 ho zatiaľ nemohol na prvej priečke vystriedať, pretože prišiel na trh až koncom minulého štvrťroku.

iPhone XS, Xperia 1
iPhone XS v porovnaní so Sony Xperia 1

Darilo sa aj Samsungu a Oppo

Najviac modelov v prvej desiatke najpredávanejších smartfónov za minulý štvrťrok mala juhokórejská spoločnosť Samsung a čínsky výrobca Oppo. Prevládali väčšinou lacnejšie smartfóny. Na druhom mieste, za iPhonom XR, sa umiestnil Samsung Galaxy A10 s 2,6% podielom.

Tretie miesto obsadil aj u nás veľmi populárny smartfón strednej triedy Samsung Galaxy A50 s podielom 1,9 %. Štvrté miesto patrí Oppo A9 nasledovaný iPhonom 11. Medzi modely Oppo A5s a Oppo A5 na šiestom a ôsmom mieste sa podarilo dostať lacnému Samsungu Galaxy A20. Prvú desiatku uzatvárajú smartfóny ďalších čínskych výrobcov Xiaomi Redmi 7A a Huawei P30.

Náš tip
Qualcomm Snapdragon 865 porazil v benchmarku Apple A13
28.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+