MojAndroid

V našom výbere najlepších smartfónov z Číny si ukážeme, že aj lacné zariadenia môžu priniesť medzi používateľov zaujímavé inovácie. Zameriame sa pritom ako na výkonné zariadenia, ktoré môžu v súčasnosti parametrami konkurovať prakticky ktorémukoľvek TOP modelu, tak aj na cenovo dostupné smartfóny, ktoré zapadnú do vášho vrecka a výrazne pritom neukroja z rodinného rozpočtu.

Meizu M1 Metal

Ako prvý smartfón si predstavíme Meizu M1 Metal, ktorý ponúka prémiové spracovanie i zaujímavé špecifikácie. Kovové zariadenie z dielne Meizu vo svojich útrobách ukrýva najvýkonnejší procesor spoločnosti MediaTek, Helio X10. Jeho 8 Cortex A53 jadier pritom beží na frekvencii 2,0 GHz, pričom samotnému „srdcu“ zariadenia budú v lepšom chode dopomáhať aj 2 GB operačnej pamäte RAM. Smartfón Meizu M1 Metal príde so 16/32 GB vnútorným úložiskom, 5,5-palcovou (1080 x 1920 pixelov) zobrazovacou jednotkou, či Androidom vo verzii 5.0, pričom v tomto prípade mu v dokonalom chode bude dopomáhať nadstavba zvaná FLYMO. To všetko za cenu asi 207 €.

1

Letv S1

Ak ste zatúžili po zariadení od spoločnosti Letv, no nechcete utrácať zbytočne veľa peňazí, potom by ste sa mali zamerať na smartfón S1. Ten totiž ponúkne všetko, po čom vaše srdce zapiští – ba dokonca aj to, čo by nemusel. Tak napríklad, z jeho výbavy stojí za spomenutie 5,5-palcový Full HD displej, 64-bitový procesor Helio X10 z dielne MediaTeku, 3 GB RAM LPDDR3, 16/32/64 GB vnútorné úložisko, 13 Mpx hlavný fotoaparát z dielne Sony, 5 Mpx sekundárna kamera, 3000 mAh batéria, či Android vo verzii 5.0. A cena? Smiešnych 150 € v základnej konfigurácii.

1

Xiaomi Redmi Note 3

Vo výbave tohto smartfónu sa nachádza 5,5″ Full HD displej tak, ako to bolo avizované, a rovnako parametre obsahujú aj zmienku o procesore MediaTek Helio X10 s 8-jadrovou architektúrou. 16 GB model ponúkne 2 GB RAM, pričom zaujímavejší 32 GB model má až 3 GB operačnej pamäte. V zadnom kryte sa nachádza aj čítačka odtlačkov prstov Trustonic TEE, ktorý dokáže zariadenie odomknúť do 0,3 sekundy. Operačným systémom je MIUI 7. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 13 Mpix, fázové zaostrovanie, clonu f/2.2 a duálny LED blesk. Zaujímavosťou je schopnosť nahrať aj spomalené video so 120 fps pri 720p rozlíšení. Inak nahráva nový Xiaomi Redmi Note 3 Full HD videozáznam. Batéria má kapacitu úctyhodných 4000 mAh a vo výbave nechýba ani podpora pre Wi-Fi 802.11ac (5 GHz) či IR port pre ovládanie domácich spotrebičov. Výbornou správou je podpora pre 2 SIM karty. Najlepšou správou však zostáva informácia o cene. 16 GB model s 2 GB RAM kúpite priamo z Číny už za 132 EUR, pričom drahšia verzia zariadenia s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom stojí iba 162 EUR!

xiaomi-redmi-note-3-1

Huawei Honor 7

Honor už dlhšiu dobu dokazuje, že aj za „málo peňazí sa dá poskytnúť veľa muziky.“ Dôkazom toho je napokon aj ich najnovší počin, Honor 7, ktorý je jedným z prvých zariadení v tejto cenovej relácii, ktoré ponúka čítačku odtlačkov prstov na zadnej, mimochodom, kovovej, strane smartfónu. Honor 7 je zároveň vybavený 5,2″ displejom s rozlíšením 1080 x 1920 pixelov, 64-bitovým procesorom HiSilicon Kirin 935. Jeho 4 výkonnejšie jadrá pritom budú taktované na frekvenciu 2,2 GHz, menej výkonné sa budú musieť uspokojiť s frekvenciou 1,5 GHz. Chýbať tu nebude ani 16/64 GB vnútorné úložisko, 3 GB operačnej pamäte RAM, 20 Mpx hlavný fotoaparát, či Li-Po batéria o celkovej kapacite 3100 mAh. Cenu zariadenia predstavuje číslo 295 €.

4

Meizu MX5

Meizu sa v roku 2015 postaralo hneď o niekoľko veľkých prekvapení, tým najväčším z nich môžeme nepochybne nazvať spomínaný model MX5, ktorý sa stal vlajkovou loďou spoločnosti ešte v čase, kedy nebol jeho brat Meizu Pro 5 na svete a ukázal, že v mnohých smeroch predčí aj o niečo drahších konkurentov. V bezproblémovom chode mu budú pomáhať 3 GB operačnej pamäte RAM a 8-jadrový procesor MediaTek Helio X10 taktovaný až na 2,2 GHz. V zariadení nájdeme Android vo verzii 5.0, pričom v dohľadnej dobre sa očakáva jeho aktualizácia na Marshmallow. Ani v tomto prípade nebude chýbať známa nadstavba FLYMO. Z výbavy možno spomenúť tiež skvelý 20 Mpx hlavný fotoaparát, či rýchly snímač odtlačkov prstov. Cena – 280 €.

5

Xiaomi Mi Note

Ak nemáte hlboko do vrecka, potom nepochybne siahnete po smartfóne s TOP špecifikáciami a dokonalým dizajnom. Taký je aj prípad Mi Note, ktorý ponúka 5,7-palcový Full HD displej, 4-jadrový procesor Snapdragon 801 taktovaný na frekvenciu 2,5 GHz, 3 GB operačnej pamäte RAM, 16/64 GB interné úložisko, 13 Mpx hlavný, či 4 Mpx sekundárny (predný) fotoaparát. Toto všetko môžete do svojej moci získať za cenu 265 €.

6

Lenovo Vibe P1

O tom, že dnes sa nezameriame len na výkon, vás presvedčí naše ďalšie zariadenie vo výbere. Bude ním Lenovo Vibe P1, tento smartfón pritom síce ponúka dostatočné špecifikácie na to, aby dokázal konkurovať pokojne aj drahším zariadeniam, jeho primárnou úlohou však bude dokázať, že aj smartfón s 5,5″ displejom Full HD dokáže vydržať bez nabitia pokojne aj niekoľko dní. Postará sa o to masívna 5000 mAh batéria, pričom z ďalšej výbavy nemožno vynechať ani starší 8-jadrový procesor od Qualcommu, Snapdragon 615 (4x 1,5 GHz + 4x 1,0 GHz), 2 GB pamäte RAM, 32 GB úložisko, 13 Mpx fotoaparát, Android vo verzii 5.1 Lollipop, či čítačku odtlačkov prstov. Konečná cena zariadenia prestavuje 325 €.

7

OnePlus X

Spoločnosť OnePlus má na svojom konte už trojicu predstavených smartfónov. OnePlus X sa pritom po vzore prvého modelu (OnePlus One) vydal cestou, na ktorej bolo cieľom ponúknuť používateľovi čo najlepšiu výbavu za čo najlepšiu cenu. Tak napríklad, model X ponúkne 5-palcový Full HD AMOLED displej chránený krycím sklom Gorilla Glass 3, 4-jadrový procesor Snapdragon 801 o takte 2,3 GHz, ktorému asistujú 3 GB operačnej pamäte RAM. Vynechať pritom nemožno ani 16 GB vnútorné úložisko, 13 Mpx hlavný fotoaparát, 8 Mpx „selfie“ kameru, či kvalitnú Li-Po batériu o kapacite 2525 mAh. Toto všetko pritom OnePlus X ponúkne za cenu menej ako 300 , konkrétne pôjde o čiastku 260 €.

oneplus-x2

Zopo ZP999

Aj model do Zopa ponúkne svojmu používateľovi prakticky všetko, po čom mu srdce zapiští. Či už si prajete 5,5-palcový Full HD IPS displej, 32 GB úložiska, 8-jadrový procesor od MediaTekuz o frekvencii 2,0 GHz (výkonnejšie 4 jadrá) a 1,5 GHz (menej výkonné 4 jadrá), 3 GB operačnej pamäte RAM, podporu Dual-SIM, Wifi, NFC, 4G LTE, 3G, alebo LTE, potom by telefón ZP999 nemal uniknúť vašej pozornosti. Jedinou nevýhodou pritom môže byť o čosi starší Android 4.4 KitKat, avšak aktualizácie netreba v tomto prípade celkom zatratiť. Pýtate sa na cenu? pripravte si v prepočte asi 240 €.

3

Lenovo ZUK Z1

Je až prekvapivé, koľko zaujímavých smartfónov Lenovo za posledné mesiace prinieslo na trh. Výnimkou pritom nie je ani štýlový model ZUK Z1, ktorý ponúka príjemne zaoblené celokovové telo, 4-jadrový procesor Snapdragon 801 o celkovom takte až 2,5 GHz, 3 GB operačnej pamäte RAM, 64 GB vnútorného úložiska, 5,5″ IPS LCD Full HD (1080 x 1920 pixelov) displej, snímač odtlačkov prstov, 13 Mpx zadný fotoaparát, 8 Mpx prednú kameru, či batériu o kapacite 4100 mAh. Celé zariadenie pobeží dočasne na Androide vo verzii 5.1 Lollipop, pričom sa očakáva jeho ďalšia aktualizácia na 6.0 Marshmallow. Z ďalšej výbavy nemožno vynechať ani prítomnosť funkcie rýchleho nabíjania batérie, respektíve USB C konektor. Ak sa pýtate na cenu, tá je viac ako priaznivá. Činí totiž 260 €.

8

Elephone Vowney Lite

Zdá sa, že Elephone sa inšpirovalo každou významnejšou značkou smartfónov na svete, pričom ich technológie spojili do jedného celku, výsledkom čoho je nový model s označením Vowney Lite. Smartfón s 5,5-palcovým IPS FULL HD displejom ponúkne pritom okrem mimoriadne výhodnej cenovky tiež prvotriednu výbavu. Tak napríklad, jeho „srdce“, 8-jadrový procesor MediaTek Helio X10, bude tykať na frekvencii 2,2 GHz, pričom v lepšom chode mu bude asistovať aj operačná pamäť RAM o celkovej kapacite 3 GB. Nechýba ani 16 GB vnútorné úložisko, batéria o kapacite 4000 mAh, 21 Mpx hlavný fotoaparát z dielne Sony, alebo snímač odtlačkov prstov umiestnený pod veľkým displejom. Smartfón primárne zameraný na používateľov z Číny je pritom dostupný v prepočte približne za 220 €.

1

Huawei P8

Dostávame sa k vlajkovej lodi spoločnosti Huawei, pričom už na začiatok musíme spomenúť, že tá si na modeli P8 dala skutočne záležať. Dôkazom je nielen skvelý chod zariadenia, ale aj jeho krásne spracovanie. „Žiletka“ z Číny totiž ponúkne kovové telo hrubé len 6,4 mm, pričom do neho dokázal Huawei osadiť 5,2-palcový Full HD displej s IPS-NEO LCD technológiou, 8-jadrové procesory z vlastnej dielne, HiSilicon Kirin 930/935 (v závislosti na vnútornom úložisku) o takte 2 GHz a 1,5 GHz, 3 GB operačnej pamäte RAM, 16 (Kirin 930) a 64 GB (Kirin 935) vnútorné úložisko, 13 Mpx hlavný fotoaparát, ktorému asistuje dvojica dvojtónových prisvetľovacích LED diód, 8 Mpx prednú kameru, ale aj Li-Po batériu o kapacite 2860 mAh. Cena zariadenia činí v súčasnosti 340 €.

Huawei P8-recenzia-foto1-1

Meizu Pro 5

Meizu ide s dobou, dôkazom čoho je aj ich najmodernejšie a zároveň najdrahšie zariadenie, ktoré aktuálne môžu ponúknuť. Smartfón Meizu Pro 5 sa v mnohých ohľadoch porovnáva s najdrahšími zariadeniami popredných spoločností, ba dokonca ich vo viacerých smeroch dokáže predčiť. So svojím obrovským 5,7-palcovým Full HD AMOLED displejom, ktorý prekrýva ochranné sklo Gorilla Glass 3,  čipsetom Exynos 7420 (využívaný aj v Samsungu Galaxy S6 a Samsung Galaxy Note 5) taktovaným na frekvenciu 2,1 GHz (výkonnejšie 4 jadrá) a 1,5 GHz (menej výkonné 4 jadrá), 3/4 GB operačnej pamäte RAM, 32/64 GB vnútorným úložiskom, či  21 Mpx hlavným fotoaparátom tvorí takmer dokonalý celok, za ktorý zaplatíte približne 410 €.

meizu-pro-5-titulka

Elephone Vowney

Podobnosť s naším prvým Elephone smartfónov vo výbere nie je vôbec náhodná. Ako už iste tušíte, verzia Lite je akýmsi „slabým“ odvarom toho, čo by mal model Vowney používateľovi poskytnúť. A tým je nepochybne aj 8-jadrový procesor MediaTek Helio X10 alebo 4 GB operačnej pamäte RAM. Vo svojom vlajkovom modeli sa Elephone prispôsobil požiadavkám požívateľov a implementoval doň vnútorné úložisko o celkovej kapacite 64 GB. Ani v tomto prípade nebude chýbať 21 Mpx snímač Sony IMX230 s rýchlym zaostrovaním (0,15 sekundy), snímač odtlačkov prstov, či 5,5″ veľký displej s technológiou zobrazovania IPS. Ten však v tomto prípade získal až 2K rozlíšenie, čím sa smartfón Vowney môže radiť k absolútnej svetovej špičke.

2

30.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+