MojAndroid

Telefóny už dávno neslúžia iba na volanie. Možnosť počúvania hudby patrila medzi prvé funkcie, ktoré okrem telefonovania telefóny v minulosti zvládali. Okrem monofonického vyzváňania sa postupne pridávali midi melódie a vyústilo to k podpore aktuálnych hudobných formátov. Svoju obľúbenú hudbu môžete mať teraz neustále pri sebe. Dôležitý je aj výber správneho prehrávača, ktorý vám ponúkne presne tie funkcie, ktoré pri prehrávaní hudby vyžadujete.

Každý smartfón prichádza s už predinštalovaným prehrávačom. V prípade čistého Androidu sa jedná o Hudbu Play, výrobcovia tie ponúkajú kvalitné prehrávače priamo vo svojich nadstavbách a množstvo používateľov tak nemá dôvod hľadať ďalší. Nikdy nie je na škodu poobzerať sa po aplikácii, ktorá by to mohla zvládnuť lepšie, prípadne ktorá podporuje nejaké extra funkcie navyše. Toto je zoznam najlepších alternatívnych hudobných prehrávačov pre Android z pohľadu redakcie.

Musixmatch – Lyrics for your music

Obľúbený a naozaj kvalitný hudobný prehrávač. Ponúka všetky základné funkcie, nechýba triedenie hudby podľa ID3 tagov, no hlavným lákadlom je funkcia rozpoznávania práve prehrávanej skladby. Okrem toho vám aplikácia zobrazí aj slová piesne. Tie sa dokážu zosynchronizovať a aktuálnym časom prehrávania a slová vidíte v reálnom čase. Toto je pravdepodobne jediná aplikácia, ktorá má “lyrics” takto prepracované a pokiaľ vám záleží aj na texte piesní, rozhodne by ste ju nemali prehliadnuť.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Winamp Music Player – Audio Player

Winamp je veľmi známy prehrávač, ktorý poznáme hlavne z desktopov. V minulosti bol najobľúbenejším hudobným prehrávačom a práve z tohto ťaží aj aplikácia pre Android. Ponúka všetky dôležité funkcie, ktoré od kvalitného hudobného prehrávača očakávame. Nechýba ekvalizér s prednastavenými hodnotami, prípadne si môžete nastaviť aj hodnoty vlastné. Prehrať dokáže všetky možné hudobné formáty, medzi ktorými nechýba napríklad ani FLAC.

Verzia: 1.0.81
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.81
Aktuálna cena: Zdarma

jetAudio

Ďalší známy desktopový prehrávač, ktorý ponúka aj svoju mobilnú verziu. Zaujímavosťou je prítomnosť rôznych zaujímavých zvukových efektov, ekvalizér a ostatné funkcie sú samozrejme štandardom a nesmú chýbať ani tu. Obsahuje až 32 presetov v ekvalizéri a nechýba ani vlastné nastavenie v 10 alebo až 20 pásmach. Svoju obľúbenú hudbu si tak vychutnáte s takým nastavením, aké preferujete. Aplikácia si dokáže poradiť s takmer akýmkoľvek zvukovým formátom. V Google Play je k dispozícii v dvoch verziách, free a platenej.

Verzia: 9.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 9.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 9.2.2
Aktuálna cena: 4,09 €
Verzia: 9.2.2
Aktuálna cena: 4,09 €

Poweramp

Prepracovaný hudobný prehrávač pre Android s atraktívnym používateľským rozhraním, ktoré si navyše môžete upraviť podľa seba pomocou rôznych tém. Nechýba podpora všetkých dôležitých zvukových formátov a tešiť sa môžete aj na ekvalizér, ktorý si upravíte podľa seba. Nastaviť si môžete samostatne aj úroveň basov a výšok, čo sa určite hodí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2-build-26
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: 2-build-26
Aktuálna cena: 3,99 €

Akú aplikáciu na prehrávanie hudby používate vy? Našli ste v našom výbere vašu obľúbenú alebo odporúčate nejakú inú? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom alebo prostredníctvom formuláru nižšie.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie launchery pre Android | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie kancelárske aplikácie pre Android | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na športové výsledky | Tipy redakcie

11.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+