MojAndroid

Smartfóny nám dokážu nahradiť počítače. Je to síce trochu nadnesene povedané, avšak pravdivé. Komfort práce na počítači síce nenahradia (hlavne kvôli malému displeju), no dokážete na nich urobiť takmer čokoľvek, čo na počítači. Dnes sme sa pozreli na kancelárske aplikácie a prácu s dokumentami. V zariadeniach s Androidom ich môžete vytvárať či upravovať plnohodnotne, stačí vám na to len dobrá aplikácia.

Dokumenty Google

Dokumenty od Googlu sú veľmi silným kancelárskym nástrojom. Výhodou je automatická synchronizácia s vaším Google účtom. Začať písať môžete napríklad na počítači a dokončíte to jednoducho na vašom smartfóne. Aplikácia obsahuje všetky možnosti úpravy textu, na ktoré si len spomeniete.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

OfficeSuite

Ultimátny nástroj na úpravu textov, tabuliek alebo prezeranie PDF súborov. Aplikácia sa teší medzi používateľmi veľkej obľube, dokáže nahradiť viacero aplikácií naraz. Nechýbajú jej všetky dôležité funkcie na editovanie textu a dokumentov. Je kompatibilná s dokumentmi vo formáte DOC aj DOCX, takže bez problémov otvoríte aj tie, ktoré boli vytvorené vo Worde.

Verzia: 9.3.11997
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 9.3.11997
Aktuálna cena: Zdarma

Adobe Acrobat Reader

Aplikácia, ktorú snáď ani netreba predstavovať. Adobe Reader umožňuje čítať PDF súbory. Všetci ju pravdepodobne poznáte minimálne z vašich počítačov a toto je jej oficiálna mobilná verzia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Microsoft Word

Ďalšia veľmi známa a taktiež oficiálna aplikácia od Microsoftu, v ktorej môžete vytvárať a editovať dokumenty DOC, DOCX a mnohé iné. Výhodou, okrem toho, že je oficiálny, je aj napojenie na cloudové riešenie priamo od Microsoftu. To znamená, že podobne ako Dokumenty Google, aj s Wordom viete pracovať na viacerých zariadeniach bez nutnosti súbor fyzicky prenášať. Je uložený na OneDrive a dostanete sa k nemu odkiaľkoľvek, pokiaľ máte internetové pripojenie.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

WPS Office – Word, Docs, PDF, Note, Slide & Sheet

Ďalšia veľmi kvalitná all-in-one aplikácia, v ktorej môžete vytvárať dokumenty, prezentácie, poznámky a podobne. Dokáže prehliadať aj PDF súbory a dokonca ich vytvárať z textových dokumentov. Je plne kompatibilná s Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Google Docs a všetkými PDF formátmi.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Polaris Office – Word, Docs, Sheets, Slide, PDF

Veľmi podobné riešenie ako predchádzajúci WPS Office. Zvládne prakticky všetko, čo konkurent vyššie. Jedná sa o komplexnú aplikáciu, v ktorej dokážete editovať textové dokumenty, tabuľky a rovnako aj prezerať PDF súbory.
Verzia: 7.3.20
Aktuálna cena: Zdarma
Máte aj vy nejakú obľúbenú aplikáciu pre Android, pomocou ktorej pracujete s dokumentami na svojom smartfóne? Neváhajte a dajte nám o nej vedieť. Buď priamo v komentároch alebo pomocou priloženého formulára.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie aplikácie cloudových úložísk pre Android | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie e-mailové aplikácie pre Android | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na editovanie videa | Tipy redakcie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Dano

    Dakedy dávnejšie som urobil jeden test s asi 7 stranovým dokumentom (relatívne jednoduchý, pár druhov písma a dajaké obrázky) a bol som nemilo prekvapený že väčšina Android aplikácií ho mala na 8 strán (7 a riadok), už dakde na tretej strane sa to posunulo. Takže odvtedy je pre mňa dôležité aby to rozloženie bolo korekne ako na Office v PC. Zvládlo to iba Polaris Office a Word od Microsoftu. WPS pohorelo, Google taktiež. Nie je jednoduché dodržať 100% kompatibilné rozloženie hlavne pri práci s obrázkami… Ak chcete iba zobrazenie tak je to jedno, ale ak plnohodnotnú prácu tak sranda končí…
    A na PDF mám radšej ezPDF Reader, zobrazuje OK a dovolí aj pokročilé funkcie s PDF dokumentom ako poznámky, zvýrazňovanie textu a pod..

  • Dano

    Popravde keď by som mal mobilne dačo riešiť čo sa týka dokumentov Office tak idem do lacného 8 palcového tabletu s Windows (2GB RAM a 64GB HDD) a za pár Eur mám plnohodnotný stroj na takéto veci. Osobne vyskúšané čo takýto tablet dokáže. Plnohodnotné PC… Najlepšie s púzdrom a klávesnicou.

+