MojAndroid

Launchery, alebo aplikácie, ktoré dokážu kompletne zmeniť vzhľad vašej domovskej obrazovky a menu aplikácií sú v operačnom systéme Android veľkou výhodou. Používateľské rozhranie si môžete pomocou nich nastaviť presne tak, ako sa vám páči. Okrem zmeny tapety môžete zmeniť dizajn ikôn, pridávať do nich rôzne widgety a mnoho z launcherov obsahuje aj iné, zaujímavé funkcie, ktoré by ste pravdepodobne v defaultných launcheroch od výrobcov nenašli.

Rootless Launcher

Pokiaľ sa vám páči prostredie čistého Androidu, tento launcher je ako stvorený presne pre vás. Jedná sa o jednoduchý spúšťač, ktorý dokonale imituje ten, ktorý nájdeme v aktuálnych pixeloch. Kvôli ideálnemu zážitku z čistého Androidu odporúčame ešte nainštalovať aj nejakú sadu ikôn z Pixelu. Na domovskú obrazovku môžete jednoducho pridávať svoje widgety či zástupcov aplikácií, do menu aplikácií sa zase dostanete potiahnutím prsta zdola nahor. Na domovskej obrazovke nechýba ani Google vyhľadávanie, ktoré sa nachádza úplne na spodku.

Verzia: 3.8.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.8.1
Aktuálna cena: Zdarma

Nova Launcher

Jeden z najlepších launcherov, aký si môžete na smartfón s Androidom nainštalovať. Túto aplikáciu pozná snáď každý. Prednosťou je obrovské množstvo funkcií a nastavení, výborná optimalizácia a skvelá funkčnosť. Obsahuje všetky základné funkcie, ktoré by mal správny launcher mať, nechýbajú efekty prechodov a nájdete tu dokonca aj tmavú tému. Veľkosť či mriežku ikôn si môžete veľmi podrobne nastaviť, to isté sa týka aj widgetov, ktoré máte na domovskej obrazovke. Nechýbajú ani praktické gestá. Vzhľad ikôn si môžete zmeniť v nastaveniach a problém aplikácii nerobia ani tie, ktoré stiahnete z Google Play. Podľa redakcie sa jedná o najlepší launcher, aký si môžete do smartfónu s Androidom nainštalovať. Odporúčame však zakúpiť Prime verziu, ktorá odomkne všetky pokročilé funkcie. Jednorázová investícia pár eur sa v tomto prípade určite oplatí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €
Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €

Microsoft Launcher

Veľmi pekný launcher, ktorý sa vyznačuje plynulosťou a množstvom funkcií, ktoré ponúka. Domovských obrazoviek môžete mať niekoľko, pridávanie widgetov nie je žiadny problém. Nechýbajú rôzne gestá, launcher podporuje aj balíky ikôn, ktoré sú nainštalované z Google Play. Posúvanie v menu aplikácií si môžete nastaviť zvislo alebo vodorovne. Launcher navyše ponúka množstvo vydarených widgetov.

Verzia: 4.6.2.40792
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.2.40792
Aktuálna cena: Zdarma

GO Launcher

Obľúbený launcher, ktorý sa vyznačuje hlavne obrovským množstvom rôznych tém, ktoré si do neho môžete nainštalovať. Obsahuje všetky základné funkcie, nechýba možnosť zmeny mriežky ikôn, rovnako podporuje sady ikôn nainštalovaných z Google Play. Stiahnuté témy dokonca ponúkajú aj svoje ikony. Pri tomto launcheri sa nám páči jeho plynulosť, všetko sa pohybuje bez sekania a podobných nežiadúcich vplyvov. Nechýbajú rôzne efekty prechodov po domácich obrazovkách a rovnako ani v menu aplikácií. Aplikácia je štandardne zdarma, no pre odomknutie všetkých funkcií si budete musieť zakúpiť Pro verziu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.1
Aktuálna cena: 4,59 €
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: 4,59 €

Tipy na super launchery nám môžete posielať priamo v diskusii pod článkom alebo v dotazníku, ktorý je priložený nižšie.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na správu súborov | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android kalendáre | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie

10.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+