MojAndroid

Ak nie ste predplatiteľmi služby YouTube Premium, určite poznáte zdĺhavé a nepríjemné reklamy, ktoré sa na platforme YouTube zobrazujú stále častejšie. Prémiové predplatné používateľov zbavuje reklám a okrem ďalších funkcií umožňuje aj prehrávanie videí na pozadí. Portál XDA-Developers zverejnil zoznam aplikácií, ktoré vám umožnia používať tieto funkcie bez poplatkov.

Najlepšie alternatívy pre YouTube Pemium

Dlhodobí fanúšikovia alternatívnych aplikácií pre YouTube Premium určite poznajú Vanced. Táto spoľahlivá platforma je stále veľmi obľúbenou, no kvôli nátlaku od spoločnosti Google, už na ňu nie sú dostupné nové aktualizácie. YouTube Vanced už teda oficiálne skončil, no na jeho stránke si však stále môžete stiahnuť staršie verzie aplikácie.

V prípade, že Vanced úplne zmizne z internetových stránok, si pre nás webová stránka XDA-Developers pripravila zoznam ďalších podobných a voľne dostupných aplikácií. Googlu sa samozrejme tieto aplikácie vôbec nepáčia, a preto je možné, že sa ich podobne, ako Vanced, bude snažiť odstrániť. Väčšina z týchto aplikácií ponúka až 90 % funkcií, ktoré nájdete aj v balíčku predplatného YouTube Premium.

New Pipe

Táto platforma bola na internete dostupná ešte skôr, ako samotný Vanced. Je to overená klasika, ktorá umožňuje používateľovi sťahovanie videí, prehrávanie videa na pozadí a samozrejme nechýba ani blokovanie otravných reklám. Jedinou nevýhodou však je, že sa do nej nemôžte prihlásiť prostredníctvom svojho účtu na YouTube.

NewPipe - YouTube
New Pipe | Zdroj: XDA-Developers.com

Vaše obľúbené videá si však môžete zdieľať z oficiálnej aplikácie do New Pipe. Veľkou výhodou je používanie aplikácie aj na smartfónoch, ktoré nemajú podporované služby od spoločnosti Google. Vývojári stále pracujú na nových aktualizáciách, čiže sa vôbec nemusíte obávať, že budete používať staršiu verziu platformy.

New Pipe - YouTube
Aplikácia New Pipe | Zdroj: XDA-Developers.com

Aplikácia dokonca disponuje aj funkciou Sponsor Block, ktorá automaticky preskočí sponzorované časti videa. Verzia s touto funkciou je však dostupná len na stránke GitHub. Ak vám neprekážajú sponzorované videá, bežná verzia aplikácie je dostupná na oficiálnej stránke New Pipe.

SkyTube

SkyTube je ďalšou skvelou alternatívou pre YouTube Premium. Je dostupná v dvoch verziách. Prvou je SkyTube Extra, ktorá obsahuje vlastné knižnice a podporu s oficiálnym prehrávačom YouTube. Druhý variant je voľne dostupný na viacerých stránkach, no jedinou nevýhodou je oneskorenie aktualizácií.

Tie sú pre používateľov dostupné o niekoľko dní neskôr. Aplikácia opäť ponúka sťahovanie videí, prehrávanie na pozadí, blokovanie reklám a ďalšie užitočné funkcie. Oficiálna stránka vývojárov je z neznámych dôvodov nedostupná. Platformu si však stále môžete stiahnuť zo stránky GitHub alebo F-Droid.

LibreTube

Táto aplikácia je zatiaľ dostupná len v beta verzii. Aj napriek tomu má obrovskú výhodu, ktorá určite poteší viacero používateľov. Je ňou prepojenie cez vlastný server LibreTube, na ktorom sa môžete zaregistrovať a odoberať svoje obľúbené kanály. To znamená, že zaregistrovaní používatelia nie sú priamo spojený s Google serverom.

Pri používaní tejto platformy vlastne používateľ nemá skoro nič spoločné s Googlom. LibreTube je vhodný aj pre smartfóny, no vývojári ho primárne vytvorili pre používateľov na počítačoch. Aplikáciu si môžete stiahnuť pomocou portálu GitHub.

Ak nie ste fanúšikom mobilných aplikácií, na blokovanie sponzorovaných a obyčajných reklám môžete použiť aj Kiwi Browser. Prostredníctvom rozšírení si môžete zablokovať alebo vypnúť niektoré nežiadúce funkcie. Prehliadač je vhodný pre smartfóny ale aj pre počítače. Je voľne dostupný na platforme Google Play.

Náš tip
Ako dosiahnuť to, aby vám smartfón vydržal čo najdlhšie? Držte sa týchto rád

5.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+