MojAndroid

MWC alebo Mobile World Congress je veľká udalosť v mobilnom svete, ktorá sa tradične deje vo februári alebo v marci nového roka. Väčšinou sa hlavná akcia koná v Barcelone, kam prichádzajú značky z celého sveta, aby predstavili svoje novinky a hlavne vlajkové lode. Tohtoročná MWC 2020 v Barcelone bola zrušená úplne, kvôli obavám z koronavírusu. Budúcoročná MWC 2021 by sa mala konať, ale bude neskôr, ako je to zvykom.

Aj MôjAndroid sa zúčastňoval konferencií MWC
Aj MôjAndroid je pravidelným účastníkom MWC

MWC 2021 v Barcelone sa uskutoční v júni

GSMArena spomína, že vo februári , konkrétne 23. až 25. februára, sa dočkáme MWC 2021 v Šanghaji. Tá sa bude konať hlavne pre Ázijské trhy, kde by sa mali objaviť miestni výrobcovia ako Xiaomi, Sony, Samsung, Oppo, Realme, OnePlus a iní.

Tá tradičná barcelonská bola presunutá na koniec júna, konkrétne na 28. až 1 júla. MWC v Barcelone je častokrát považované za hlavné podujatie v mobilnom svete. Mimochodom, aj MôjAndroid sa pravidelne zúčastňuje konferencií MWC, avšak tohto roku sme sa nezúčastnili, keďže bolo MWC 2020 zrušené.

John Hoffman, CEO GSM Asociácie, ktorá usporadúva MWC, spomenul, že partneri a návštevníci sa usilujú, aby bola MWC 21 úspešná. Podľa neho je celá táto konferencia udalosťou, ktorá spája priemysel dohromady.

Zmena dátumov taktiež oživí pravidelný ročný cyklus konferencií. Okrem Šanghaju a Barcelony sa bude konať ešte jedno MWC a to v Los Angeles, ktoré je naplánované na koniec októbra 2021.

Náš tip
Operátor Radosť: toto je ponuka, SIM kartu si objednáte cez aplikáciu
26.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+