MojAndroid

Tohtoročný mobilný kongres MWC 2020 bol kvôli obavám z koronavírusu zrušený. Začalo to tým, že v úvode roka svoju účasť zrušilo viacerých popredných technologických spoločností, a potom sa to celé nabalilo ako snehová guľa.

Organizácia GSMA sa nakoniec rozhodla ikonický technologický veľtrh v Barcelone pre 2020 zrušiť. To však vonkoncom neznamená, že technologickou obcou milované MWC sa nevráti. Práve naopak. Dočkať by sme sa ho mali už budúci rok.

Teda aspoň za predpokladu, že sa situácia dostane pod kontrolu a svet nebude vo svojich pazúroch zvierať pandémia COVID-19. Momentálne to však nevyzerá príliš ružovo.

Napriek tomu sa organizátori snažia nájsť schodnú cestičku. Zástupcovia organizácie GSMA dnes prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámili, že veľtrh MWC 2021 je aktuálne naplánovaný na termín 28. júna až 1. júla 2021.

Viac priestoru na manévrovanie

Tradične sa MWC odohráva začiatkom roka, presnejšie v závere februára alebo začiatku marca. Neskorší termín organizátorom poskytne určitý priestor na manévrovanie a dá im šancu, aby sa vysporiadali s prípadnými komplikáciami spojenými s možnou pandémiou.

Za ostatné mesiace sa nielen technologické spoločnosti naučili ako na predstavenie svojich produktov a vízii využiť virtuálny priestor bez potreby fyzického stretnutia. Časť z týchto skúseností preto chce zužitkovať aj GSMA pre veľtrh MWC 2021, ktorý má byť prepletený “virtuálnymi elementami”. Čo presne to bude v praxi znamenať zatiaľ nie je známe.

Zo zverejneného vyjadrenia je ale jasné, že organizátori chcú spraviť všetko preto, aby bol MWC 2021 úspechom. Záujem o účasť na MWC 2021 majú mať viaceré zvučné mená.

Pri tom, ako rýchlo sa situácia mení a zavádzajú rôzne opatrenia zostáva len veriť, že epidemiologická situácia bude v roku 2021 vyzerať veľmi priaznivo. V opačnom prípade budú musieť do popredia vystúpiť spomínané “virtuálne elementy”.

Náš tip
Čo priniesla výstava MWC 2019 v Barcelone?

23.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+