MojAndroid

Nexus 4, ktorý je pod záštitou internetového giganta Google, bol vyrobený spoločnosťou LG. Mnohé špekulácie, ktoré sme si mohli v uplynulom roku prečítať sa zhodli na tom, že LG bude pokračovať v tejto roli a stane sa výrobcom aj ďalšieho Nexusu, ktorý sa s veľkou pravdepodobnosťou objaví ešte v tomto roku. Začalo sa povrávať, že nedávno predstavený LG G2 by mal mohol byť základom pre Nexus 5. Avšak LG nemusí byť jediným kandidátom pre výrobu pripravovaného zariadenia. Po akvizícii spoločnosti Motorola sa Google môže jednoducho rozhodnúť nasadiť ju na túto úlohu.

Nexus 5 motorola

Taylor Wimberly sa v minulosti osvedčil zverejňovaním informácií o vtedy ešte pripravovanej Motorole Moto X. Vo svojom profile na sociálnej sieti dnes zverejnil informáciu, ktorá naznačuje, že Motorola naozaj vyrobí nový Nexus smartfón. Tento by sa vraj mal dostať na trh v štvrtom štvrťroku a podľa všetkého to nebude len Moto X s čistým Androidom, ale úplne odlišné zariadenie. Či už je informácia a zdroj spoľahlivý alebo nie, myslíme, že Google kúpil Motorolu aj pod týmto zámerom, riadiť výrobu vlastných Nexus zariadení. Čo to však znamená pre nás spotrebiteľov ? Bude Nexus 5 obmedzený len na americký trh tak, ako je to s Moto X ?

Zdroj: pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+