MojAndroid

Motorola v týchto dňoch vydáva Android 10 pre svoj prvý vyklápací smartfón Motorola Razr. Najviac nových funkcií sa ušlo práve jej vonkajšiemu displeju.

Motorola Razr: Android 10 prináša rozsiahle možnosti pre externý displej

Vonkajší displej Motoroly Razr tak po novom dokáže zobraziť navigáciu Google Máp aj pri zavretom mobile. Taktiež umožňuje vykonávať video hovory pri zavretom displeji na zadnom malom displeji (Quick View displej) s použitím hlavnej kamery. Po novom je taktiež možné odpisovať na správy z plnohodnotnej klávesnice, predtým ste maximálne mohli odoslať vopred pripravené krátke reakcie. Vylepšenia sa dočkalo aj ovládanie hudobného prehrávača z tohto vonkajšieho displeja, či rýchle gestá pre prístup ku kamere alebo obľúbeným kontaktom.

Motorola Razr dostáva Android 10
Celá klávesnica na zadnom displeji Motoroly Razr.

Motorola pridala aj rozsiahle možnosti úprav systému pomocou tém – zmeníte si písmo, farby a štýl ikon. To všetko je fajn, ale Motorolu Razr prenasledujú aj iné problémy. Nespoľahlivý flexibilný displej, vysoká cena, obavy o jej životnosť, chabá kamera a nepostačujúca výdrž batérie.

The Verge spomína, že Motorola prisľúbila ešte aspoň jednu veľkú systémovú aktualizáciu. Teda je potvrdené, že Motorola Razr sa po aktualizácii na Android 10 dočká ešte aj Androidu 11.

Motorola Razr sa predáva aj na Slovensku:

 

Videli ste už našu novú rubriku Nákupný poradca? Vyberáme v nej napríklad tie najdrahšie smartfóny, aké na Slovensku kúpite.

12.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+