MojAndroid

Americká značka Motorola sa minulý rok v reakcii na prvé ohybné smartfóny Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X rozhodla vzkriesiť svoj legendárny mobil Motorola razr. Nová generácia bude mať opäť véčkovú konštrukciu, ale namiesto hardvérovej klávesnice bude celú vnútornú stranu vypĺňať ohybný dotykový displej. Takáto konštrukcia navyše s ohybným OLED displejom určite nebude jednoduchá na opravu. To podľa portálu TheVerge potvrdzuje aj najnovší test YouTube kanála PBKReviews.

Motorola Razr

Motorola razr bude doma prakticky neopraviteľná

Rozoberaniu a hodnoteniu opraviteľnosti smartfónov sa už tradične roky venuje portál iFixit. Posledný rok si ale začína získavať prestíž aj YouTube kanál PBKReviews. Ten teraz zhodnotil možnosť opravy skladacej Motoroly razr ako nemožnú pre väčšinu bežných ľudí. Už pri oddeľovaní krytu smartfónu odporúča pomalé nahrievanie lepených častí miesto vylamovania. Po otvorení si navyše musí používateľ poradiť s množstvom malých skrutiek a káblov.

Smartfón má dve batérie, každú v jednej polovičke tela. Až v úplne zadnej časti potom používateľ nájde snímač odtlačkov a USB-C konektor, čo sťaží ich výmenu. Najviac problematickým komponentom je ale ohybný displej, ktorý je veľmi tenký a jemný ako papier. Pri manipulácii s ním bude pravdepodobne dochádzať k častému poškodeniu. To pre smartfón, ktorého cena má byť 1500 dolárov, nebude veľmi dobrá reklama. Motorola razr sa začne predávať 3. marca u amerického operátora Verizon.

Náš tip
Smart Banka 2019: Hlasujte za najlepšiu bankovú aplikáciu a vyhrajte smartfón v hodnote 1000 EUR!

 

8.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+