MojAndroid

Ešte nedávno sme mali na trhu smartfóny s displejmi, ktoré ponúkali klasický pomer strán 16:9. Ten bol s príchodom bezrámikových displejov nahradený pomerom 18:9. Motorola išla v tomto smere ešte ďalej a v tomto roku predstavila už dva smartfóny s poriadne natiahnutými displejmi, ktoré disponujú pomerom strán až 21:9.

Náš tip
Motorola one action vs one vision: Súboj dvojičiek | Duel

Takto natiahnuté displeje so sebou nesú množstvo výhod. Smartfón môže byť vďaka ním užší a lepšie sa drží. Pri prezeraní internetu na nich zase uvidíte viac textu. Špecialitou je pozeranie videí či filmov vo formáte 21:9, ktorý sa čoraz viac dostáva do popredia. Novým smartfónom od Motoroly samozrejme nesmie chýbať ani možnosť fotografovať či natáčať video v spomínanom formáte.

Úzka spolupráca so spoločnosťou Google

Nové smartfóny z radu Motorola one sú zaradené do programu Android One. To znamená, že obsahujú čistý operačný systém Android a aktualizácie dostávajú medzi prvými. V tomto smere je veľmi dôležitá spolupráca so spoločnosťou Google, ktorá samotný operačný systém vyvíja. Avšak Motorola s americkým gigantom nespolupracuje len na samotných aktualizáciách.

Motorola one vision vs one action-5

Teraz umožňuje majiteľom smartfónov Motorola one vision a Motorola one action nielen zaznamenávanie fotografií a videí v pomere strán 21:9, ale aj ich pohodlné prezeranie v aplikácii Google Fotky na celom displeji. Aktualizácia aplikácie je už vonku, takže funkcia je už k dispozícii pre všetkých používateľov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+