MojAndroid

Ešte nedávno sme mali na trhu smartfóny s displejmi, ktoré ponúkali klasický pomer strán 16:9. Ten bol s príchodom bezrámikových displejov nahradený pomerom 18:9. Motorola išla v tomto smere ešte ďalej a v tomto roku predstavila už dva smartfóny s poriadne natiahnutými displejmi, ktoré disponujú pomerom strán až 21:9.

Náš tip
Motorola one action vs one vision: Súboj dvojičiek | Duel

Takto natiahnuté displeje so sebou nesú množstvo výhod. Smartfón môže byť vďaka ním užší a lepšie sa drží. Pri prezeraní internetu na nich zase uvidíte viac textu. Špecialitou je pozeranie videí či filmov vo formáte 21:9, ktorý sa čoraz viac dostáva do popredia. Novým smartfónom od Motoroly samozrejme nesmie chýbať ani možnosť fotografovať či natáčať video v spomínanom formáte.

Úzka spolupráca so spoločnosťou Google

Nové smartfóny z radu Motorola one sú zaradené do programu Android One. To znamená, že obsahujú čistý operačný systém Android a aktualizácie dostávajú medzi prvými. V tomto smere je veľmi dôležitá spolupráca so spoločnosťou Google, ktorá samotný operačný systém vyvíja. Avšak Motorola s americkým gigantom nespolupracuje len na samotných aktualizáciách.

Motorola one vision vs one action-5

Teraz umožňuje majiteľom smartfónov Motorola one vision a Motorola one action nielen zaznamenávanie fotografií a videí v pomere strán 21:9, ale aj ich pohodlné prezeranie v aplikácii Google Fotky na celom displeji. Aktualizácia aplikácie je už vonku, takže funkcia je už k dispozícii pre všetkých používateľov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Mr. Clones

  Kto mi vysvetli tu logiku za uvadzanim pomerov stran? Chapem, ze sme mali 4:3, mali sme 16:9, ale uz 18:9 mi pride logickejsie vratit sa spat na 6:3, pri 21:9 na 7:3. Alebo to ma nejaku vyhodu oznacovat 21:9? Preco potom nie pomer stran 105:45???

  • Spixy

   keď vidím 16:9, 18:9 a 21:9, hneď podľa prvého čísla spoznám, ktoré z nich je cca ako dlhé :)

   pri 16:9, 2:1, 7:3 by som bol trochu zmätený

   • Mr. Clones

    Nechcem ti velmi odporovat, ale bez udania bud uhlopriecky, alebo aspon velkost jednej strany a pomeru stran, ti je tento udaj na ****. Ved aj TV sa uvadza pomer stran 16:9 napriklad. Takze toto je zase raz nejaky marketing :-)

  • Roman Pramuka

   Lebo sú ľudia čím ďalej lenivší a sprostejší a už nepoznajú ani čísla. Prečo sa vo fotografii stále používa označenie 3:2, 4:3, 16:9 a ziadnemu fotografovi to nerobí problém?
   Btw: by som chcel vedieť aký objektív a snímač je použitý na záznam 21:9 (7:3), lebo pri okrúhlej šošovke a snímači 4:3 to je bohovsky efektívne 🤣

+