MojAndroid

Pred nejakou dobou sme vás informovali, že oceňovaná hra Monument Valley 2 príde čoskoro na operačný systém Android a je možné si ju už predregistrovať. Teraz je už známy aj dátum jej príchodu do obchodu Google Play. Mal by ním byť 6. november.

Prvý diel sa na Androide objavil pred troma rokmi. Zožal kladné reakcie od hráčov aj kritiky. Tento rok developer USTwoGames vydal jeho pokračovanie, ktoré už v júni dostali exkluzívne zariadenia s operačným systémom iOS. Na Android sa táto originálna puzzle hra dostane po skoro pol roku.

Umelecké dielo vychádzajúce z diela M. C. Eschera

Monument Valley je oceňovanou hrou a právom niektorými označovanou aj za umeleckú hru. Vychádza z diela zosnulého grafika M. C. Eschera. Jednotlivé levely s absurdnou architektúrou, schodmi vedúcimi nikam alebo vracajúcimi sa na svoj začiatok, odkazujú práve na jeho najznámejšiu tvorbu. Vašou úlohou je dostať sa s vašou postavou (v prvom dieli princeznou Idou) na vrchol stavby, kde umiestnite geometrický útvar. Aby ste to dosiahli, posúvate jednotlivé schody, meníte perspektívu alebo inak meníte tvar stavby. Popritom nestačíte žasnúť nad kreativitou tvorcov. V pokračovaní na vás čaká aj nový príbeh, ktorý si zahráte oproti prvému dielu hneď za dve postavy – matku Ro a jej dcéru.

Prvý diel stojí v Google Play 3 eurá a podobná cena sa predpokladá aj pri pokračovaní.

Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Aktualizované 6.11. o 14:45:

Podľa plánu je novinka dostupná v obchode Play na stiahnutie. Cena je o čosi vyššia ako sme očakávali – aktuálne za hru zaplatíte 5,49 EUR. Keďže ale ide o jednu z najočakávanejších herných noviniek roku, prémiová cenovka nie je úplným prekvapením. Hra je v obchode Play dostupná ešte iba niekoľko hodín, no už si získala stovky pozitívnych hodnotení a stále si drží priemerné hodnotenie 5/5 hviezdičiek. Hru si môžete kúpiť aj prostredníctvom widgetu nižšie pod článkom:

Verzia: 1.2.9
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,79 €
Verzia: 1.2.9
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,79 €

zdroj: Phandroid

6.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+