MojAndroid

Monument Valley, jedná z najpopulárnejších puzzle hier na mobilných zariadeniach, sa prednedávnom dočkala svojho pokračovania. Bohužiaľ, zatiaľ exkluzívne len pre platformu iOS. Používatelia Android telefónov nemusia zúfať. V Google Play sa teraz objavila predregistrácia tejto očakávanej hry.

 

Monument Valley je oceňovanou hrou a právom niektorými označovanou aj za umeleckú hru. Vychádza z diela zosnulého grafika M. C. Eschera. Jednotlivé levely s absurdnou architektúrou, schodmi vedúcimi nikam alebo vracajúcimi sa na svoj začiatok, odkazujú práve na jeho najznámejšiu tvorbu. Vašou úlohou je dostať sa s vašou postavou (v prvom dieli princeznou Idou) na vrchol stavby, kde umiestnite geometrický útvar. Aby ste to dosiahli, posúvate jednotlivé schody, meníte perspektívu alebo inak meníte tvar stavby. Popritom nestačíte žasnúť nad kreativitou tvorcov. V pokračovaní na vás čaká aj nový príbeh, ktorý si zahráte oproti prvému dielu hneď za dve postavy – matku Ro a jej dcéru.

Monument Valley 2 si je možne momentálne predregistrovať v Google Play. Obchod vás notifikáciou upozorní v momente, keď bude hra dostupná.

Verzia: 1.2.9
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,79 €
Verzia: 1.2.9
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,79 €

26.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+