MojAndroid

Elon Musk nedávno konečne dokončil akvizíciu sociálnej siete Twitter a okamžite sa rozhodol robiť v tejto službe zmeny. Okrem personálnych zmien sú to aj zmeny, ktoré majú dopad na samotných používateľov. Tá najnovšia sa podľa portálu XDA-developers týka predplatného Twitter Blue a modrých odznakov.

Modrý odznak už bude len súčasťou predplatného Twitter Blue za 20 dolárov mesačne

Máloktorý slovenský používateľ Twitteru vie že v niektorých krajinách ponúka  predplatné Twitter Blue. Používatelia v rámci nej dostanú nové funkcie. Tou najpodstatnejšou je možnosť obmedzenú dobu od zverejnenia upraviť zverejnený príspevok. Cena predplatného je 4,99 dolárov mesačne. Elon Musk chce však razantne zvýšiť príjmy služby a preto by malo toto predplatné stať po novom až 19,99 dolárov mesačne.

Samozrejme zvýšenie ceny prináša aj niektoré novinky. Používateľ, ktorý si bude platiť predplatné Twitter Blue, dostane automaticky modrý odznak. Ten tradične reprezentuje overený profil. Doteraz ho využívali hlavne celebrity, umelci, politici, novinári alebo známe spoločnosti. Overenie vašej identity a tým aj profilu však býva problematické. Aj po predložení všetkých potrebných dokumentov často Twitter uviedol, že vás nemôže overiť.

Podstatne však je, že overený profil bol doteraz zadarmo, čo sa teraz mení. Súčasní používatelia s modrým odznakom dostanú lehotu 90 dní na kúpu predplatného Twitter Blue, inak im bude  odznak odobraný. Otázne je, ako chce Elon Musk aplikovať túto zmenu na krajiny, kde nie je predplatné Twitter Blue, ale používatelia s overeným profilom áno. Odpoveďou by mohlo byť rozšírenie predplatného o ďalšie krajiny, čo však nebolo zatiaľ potvrdené.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
Náš tip
Miznú vám followeri na Instagrame? Toto je dôvod

 

1.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+