MojAndroid

Sága okolo kúpi sociálnej siete Twitter CEO spoločnosti Tesla Elonom Muskom pokračuje. Podľa portálu PhoenArena momentálne najbohatší muž planéty opäť zmenil názor a chce túto sociálnu sieť opäť kúpiť.

Kolotoč vrtochov Elona Muska

Elon Musk podpísal dohodu o kúpe Twitteru už pred niekoľkými mesiacmi, ale krátko potom sa rozhodol od zmluvy odstúpiť. Tvrdil pritom, že Twitter zverejnil zavádzajúce štatistiky o prevalencii spamových botov na svojej platforme. Muskovi sa napríklad dostalo uistenia, že počet falošných účtov a botov tvorí na sociálnej sieti menej ako 5 % všetkých používateľov, ale  poskytnuté dôkazy sa mu zdali nedostatočné.

elon musk twitter
Elon Musk | Zdroj: theguardian.com

Služba reagovala na odstúpenie žalobou. Teraz však došlo v spore k obratu a zmluva je opäť na stole. Právni zástupcovia miliardára Elona Muska v dokumente pre amerických regulátorov oznámili, že podnikateľ má záujem kúpiť sociálnu sieť za podmienok dohodnutých v apríli tohto roku. Podľa tých by mal za firmu zaplatiť celkom asi 44 miliárd dolárov.

Podmienkou je ukončenie žaloby zo strany Twitteru

Elon Musk má však jednu podmienku. Súdne konanie, ktoré po Muskovom júlovom odvolaní kúpy inicioval Twitter, musí podľa jeho právnikov ukončené. Súd v americkom Delaware mal pritom začať už 17. októbra. Twitter následne potvrdil, že má tiež naďalej záujem o uzavretie transakcie pri pôvodne dohodnutej cene 54, 2 dolárov za akciu.

Ešte pred odstúpením od dohody Musk tvrdil, že do roku 2025 by mohol získať Twitter až 500 miliónov denných používateľov a generovať ročný príjem 13,2 miliárd USD. K júlu minulého roka mal Twitter denne 238 miliónov aktívnych používateľov. Počas 12 mesiacov k 30. júnu 2022 zinkasoval Twitter tržby 5,23 miliardy dolárov.

Náš tip
Twitter: Nová funkcia umožní kombinovať médiá v príspevku
7.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+