MojAndroid

Tržby z jedného gigabajtu dát sú najvyššie v Kanade. Výsledkom toho je, že obyvatelia tejto krajiny konzumujú oveľa menšie množstvo dát v porovnaní s inými. Porovnania, na základe ktorého vznikli tieto výsledky sa zúčastnilo 36 krajín. Kanaďania minú priemerne 1,3 GB dát mesačne. Za nimi sa umiestnili krajiny ako Česká republika, Nemecko, Belgicko, Holandsko, Grécko a Portugalsko.

Náš tip
Porovnanie nových paušálov Áno s konkurenciou (v cene do 10, 20 a 30 € mesačne)
Náš tip
Najlepší paušál na volanie a SMS do 20 € (3/2018)

Rozdiely medzi krajinami sú markantné

Správa uvádza, že Kanada má z týchto krajín najvyšší podiel tržieb z jedného gigabajtu dát. Skutočnosť, že v tejto krajine sú dáta tak drahé, núti obyvateľov dávať si pozor na svoju mesačnú spotrebu. Keď sa pozrieme na tabuľku, vychádza nám, že v Kanade sú dáta až 35-krát drahšie, ako napríklad v Indii. Porovnávame ale dve krajiny, kde sú dáta najdrahšie a najlacnejšie. India taktiež zaznamenala najvyšší rast využívania dát oproti minulému roku, ktorý je na úrovni až 300 percent. Hlavným dôvodom tohto nárastu sú nové produkty, ktoré ponúkajú neobmedzené dátové balíčky.

Nie je to prvýkrát, čo sa Kanada dostala v tomto rebríčku takto “vysoko”. Správa z roku 2016 taktiež uvádza že Kanada je jednou z najdrahších krajín čo sa týka dát. Slovensko sa v tomto prieskume nenachádza, no svoj názor na ceny dát vášho operátora nám samozrejme môžete napísať do komentárov.

Koľko GB dát miniete za mesiac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+